Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii zemřelo na nový koronavirus již 16 lidí, úřady přijaly další opatření

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Francie dnes večer oznámila dalších pět obětí nového koronaviru, dohromady tedy eviduje již 16 úmrtí. Počet potvrzených případů nákazy vzrostl z pátečních 613 na 949. Počet nových případů dnes tamní úřady zvýšily dvakrát, nejprve dopoledne informovaly o více než stovce nových pacientů nových případů a následně bilanci zvýšily o 233 dalších případů.

Dvě z obětí, jejichž úmrtí úřady ohlásily již ráno, pocházejí ze severní části Francie, z regionu Hauts-de-France, potažmo z Normandie, informuje Le Monde.

Mezi novými opatřeními, která mají ve Francii přispět k boji proti šíření nákazy, patří uzavření některých škol.

#Coronavirus #COVID19 | Point de situation au samedi 07 mars 2020 :◾716 cas confirmés◾11 personnes décédées.Lire le communiqué : https://t.co/Imjnul2zP1

— Alertes Sanitaires (@AlerteSanitaire) March 7, 2020

Konkrétně mají být od pondělí na dva týdny zavřeny jesle, školy a střední školy v departementu Oise na severu a v departementu Haut-Rhin na východě Francie. V Oise se to týká 165.000 zařízení, v Haut-Rhin 127.000.

Svou bilanci případů dnes aktualizovalo také Nizozemsko. Nyní jich má 188, což je o 60 více než v pátek.

Témata:  Francie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:28

Velikonoční pondělí v ohrožení: VAROVÁNÍ před silnými bouřkami s možnou supercelou

Meteorologové varují: část Česka může na Velikonoční pondělí zasáhnout nebezpečné bouřkové pásmo. Podle aktuální výstrahy ČHMÚ nelze vyloučit vznik supercely – výjimečně silné bouře s rotujícím jádrem. Výraznější bouřková aktivita se očekává zejména na Vysočině a jihozápadě Moravy. Neděle přitom ještě přinese klidné a převážně slunečné počasí.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.