Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve světě s covidem-19 už zemřelo přes 4,5 milionu lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Podle agentury Reuters ve světě již s diagnózou covid-19 zemřelo přes 4,5 milionu lidí. Americká Univerzita Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie rovněž monitoruje globálně, zatím registruje přes 4,3 milionu obětí.

Oba zdroje se shodují, že koronavirová nákaza se celosvětově prokázala u více než 206 milionů osob.

Infekci od doby, kdy byly v prosinci 2019 prokázány první případy v Číně, zaznamenalo přes 210 zemí.

Podle žebříčku Reuters mají nejvíce mrtvých Spojené státy, kde nemoci podlehlo téměř 621.000 lidí. Následují Brazílie (567.000), Indie (430.000), Rusko (349.000) a Mexiko (247.000).

V České republice s covidem dosud podle tohoto žebříčku zemřelo 30.372 osob. ČR je podle těchto údajů na třetím místě podle počtu potvrzených obětí koronaviru přepočtených na 10.000 obyvatel (28,57). Nejvíce obětí koronaviru při stejném přepočtu vykazují Peru (60) a Maďarsko (30,73).

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

28. února 2026 4:00

Počasí o víkendu na přelomu února a března. Zima se zdá být pryč

Začíná víkend, kdy skončí meteorologická zima a zároveň únor a odstartuje meteorologické jaro a březen. Počasí má být podobné jako v posledních dnech, denní maxima budou stoupat nad 10 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Íránský ajatolláh Alí Chameneí byl zabit

Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.