Dokonce by ho podpořili i v případě, že by byl odsouzen v některém z právních sporů. Trump, který je favoritem mezi republikány pro volby v roce 2024, se však k debatě na stanici Fox News nepřipojil. Dal přednost rozhovoru s moderátorem Tuckerem Carlsonem.

Bývalý guvernér New Jersey Chris Christie, který patří k tvrdým kritikům Trumpa, prohlásil, že někdo musí reagovat proti normalizaci špatného chování. Uvedl, že bez ohledu na to, zda jsou stíhání oprávněná nebo ne, takové chování není vhodné pro úřad prezidenta USA. Christie byl jedním ze dvou kandidátů, kteří nezvedli ruku při otázce, zda by podpořili exprezidenta. Jeho názor vyvolal nesouhlasné reakce v publiku.

Během debaty došlo k rozdílným názorům mezi kandidáty. Podnikatel Vivek Ramaswamy, který patří k největším zastáncům Trumpa, se střetl s bývalým viceprezidentem Mikem Pencem. Guvernér Floridy Ron DeSantis, který je druhým nejpopulárnějším republikánem podle průzkumů, se snažil upozornit na budoucnost a odklonit se od debaty o volbách v roce 2020.

I přes tyto názorové střety si Trump udržuje silnou pozici favorita na republikánskou prezidentskou nominaci pro volby v listopadu 2024. Kandidáti měli možnost zaujmout národní veřejnost během debaty, ale zároveň hrozilo, že útoky na sebe navzájem by mohly ještě více posílit Trumpovu pozici.

Debata se konala na pódiu Fox News v Milwaukee a zúčastnili se jí i senátor Tim Scott a guvernér Severní Dakoty Doug Burgum. Do voleb zbývá více než 14 měsíců, ale Trump stále zůstává oblíbeným mezi republikánskými voliči, i přes soudní spory, které ho provázejí.

Jeho rozhovor s moderátorem Tuckerem Carlsonem byl zveřejněn krátce před začátkem debaty na sociální síti X (dříve Twitter). Kromě útoků na protikandidáty se účastníci debaty nevyhnuli ani kritice současného demokratického prezidenta Joea Bidena, kterého někteří nazvali "Bidenomika".