reklama

Žena byla podle televize BFMTV už po několika hodinách propuštěna. Muž, kterého vězeň stále zadržoval i po propuštění ženy, utrpěl poranění pravého oka, uvedlo v prohlášení francouzské ministerstvo vnitra.

Podle ministerstva probíhalo vyjednávání, které mělo zajistit propuštění rukojmí ve věznici ve městě Condé-sur-Sarthe, jenž se nachází zhruba 250 kilometrů západně od Paříže. Zmobilizovány byly bezpečnostní jednotky ve vězení a na místo byly vyslány dodatečné síly, dodalo ministerstvo. Těm se po několika hodinách podařilo vězně přemluvit, aby postupně propustil oba rukojmí. Vězeň při zásahu neutrpěl žádná zranění.

Podle BFMTV si podezřelý vězeň odpykává mnohaletý trest za znásilnění a pokus o vraždu. Televize opravila svou předchozí informaci, že byl odsouzen za znásilnění a vraždu. Agentura AFP později uvedla, že vězeň se jmenuje Sofiane Rasmouk a za znásilnění, pokus o vraždu a další zločiny byl odsouzen na doživotí.

Stanice uvedla, že vězeň byl ozbrojen nožem a vznesl několik požadavků včetně zkrácení trestu. BFMTV dále informovala, že podezřelý není na seznamu vězňů sympatizujících s radikálním islámem.

reklama