Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Více než 300 obětí si vyžádaly záplavy v afghánských provinciích

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Už více než 300 obětí na životech si vyžádaly záplavy v afghánských provinciích. Oznámil to v sobotu Světový potravinový program (WFP) spádující pod OSN. Úřady v zemi vyhlásily nouzový stav a do oblastí vyslaly týmy záchranářů, informuje AFP.

Páteční lijáky zapříčinily záplavy ve více provinciích. Situace je nejhorší v severní provincii Baglán, kde si záplavy vyžádaly již nejméně 311 životů a zničily 2011 domů, přiblížila mluvčí WFP v Afghánistánu.

Afghánské úřady uvádějí nižší počty obětí. Tamní ministerstvo vnitra informuje v případě provincie Baglán o 131 mrtvých, zároveň však přiznává, že tam eviduje i mnoho pohřešovaných osob.

Počet obětí, které uvádí vláda, tak pravděpodobně poroste. Dalších 20 obětí hlásí resort vnitra v severní provincii Tachár a dva mrtvé iv sousedním Badachšánu.

"Záplavy způsobily rozsáhlé škody na obytných domech, což vedlo ke značným finančním ztrátám," uvedl na sociální síti X Zabiulláh Mudžáhid, mluvčí vládnoucího Talibanu.

Podle úřadů způsobily páteční lijáky škody v provinciích Baglán, Tachar a Badachšán na severu země, jakož iv provinciích Ghór a Herát na západě.

Témata:  povodně

Aktuálně se děje

14. června 2024 12:54

Vyšetřování střelby na FF UK je hotovo. Policie případ odložila

Policie ukončila vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a případ odložila. Informovalo o tom dnes Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy