Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Více než 300 obětí si vyžádaly záplavy v afghánských provinciích

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Už více než 300 obětí na životech si vyžádaly záplavy v afghánských provinciích. Oznámil to v sobotu Světový potravinový program (WFP) spádující pod OSN. Úřady v zemi vyhlásily nouzový stav a do oblastí vyslaly týmy záchranářů, informuje AFP.

Páteční lijáky zapříčinily záplavy ve více provinciích. Situace je nejhorší v severní provincii Baglán, kde si záplavy vyžádaly již nejméně 311 životů a zničily 2011 domů, přiblížila mluvčí WFP v Afghánistánu.

Afghánské úřady uvádějí nižší počty obětí. Tamní ministerstvo vnitra informuje v případě provincie Baglán o 131 mrtvých, zároveň však přiznává, že tam eviduje i mnoho pohřešovaných osob.

Počet obětí, které uvádí vláda, tak pravděpodobně poroste. Dalších 20 obětí hlásí resort vnitra v severní provincii Tachár a dva mrtvé iv sousedním Badachšánu.

"Záplavy způsobily rozsáhlé škody na obytných domech, což vedlo ke značným finančním ztrátám," uvedl na sociální síti X Zabiulláh Mudžáhid, mluvčí vládnoucího Talibanu.

Podle úřadů způsobily páteční lijáky škody v provinciích Baglán, Tachar a Badachšán na severu země, jakož iv provinciích Ghór a Herát na západě.

Témata:  povodně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.