Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Muž v Německu pobodal kritika islámu, pak napadl policistu

Útočník s nožem napadl kritika islámu
Útočník s nožem napadl kritika islámu
Foto: reprofoto twitter

Útočník s nožem v pátek zranil několik lidí na náměstí v jihozápadním německém městě Mannheim. Mezi zraněnými je německý aktivista a kritik islám Michael Stürzenberger. Policie následně útočníka postřelila, uvedla agentura DPA.

Policie uvedla, že k incidentu došlo krátce po 11:30 a jednou ze zraněných osob je i policista. Ten byl několikrát bodnut do krku a podle serveru Focus bojuje o život.

Zranění utrpěl i útočník, kterého postřelili policisté. Stav německého aktivisty není znám.

Na místě zasahoval i vrtulník. V současnosti podle policie už veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí. Motiv útoku není bezprostředně znám.

K incidentu došlo na náměstí Marktplatz v centru Mannheimu během shromáždění občanského hnutí Pax Europa.

Město s přibližně 300.000 obyvateli se nachází jižně od Frankfurtu nad Mohanem a po Stuttgartu je druhým největším městem ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Témata:  Německo

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.