Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch v polské zbrojovce nepřežil člověk. Varšava se potýká se sabotážemi

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V polské zbrojařské továrně na jih od Varšavy došlo v pondělí k výbuchu a následně k požáru. Mimořádnou událost podle informací agentury DPA a portálu Onet.pl nepřežil nejméně jeden pracovník. Polsko v poslední době podle úřadů překazilo sabotáže či žhářské útoky. 

Obětí je devětapadesátiletý zaměstnanec zbrojovky, uvedl mluvčí policie pro zpravodajskou stanici TVN24. Podle dosavadních zjištění došlo k výbuchu v jednom ze skladů společnosti MESKO ve městě Skarżysko-Kamienna kolem 11. hodiny. Následně vypukl požár. Jeden člověk byl se zraněním převezen do nemocnice. 

Požár se podařilo uhasit, příčina události je předmětem vyšetřování. Výbuch zasáhl novější část komplexu, informovala ředitelka firmy. Mezi výrobky společnosti patří protitankové řízené střely a protiletadlové raketové systémy krátkého dosahu. 

Polský premiér Donald Tusk v květnu bez dalších detailů uvedl, že Polsko v posledních měsících překazilo sabotáže i pokusy o založení požárů. Ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz už předtím uvedl, že polské bezpečnostní služby jsou v plné pohotovosti kvůli hrozbě bombových útoků a záškodnických akcí ze strany Ruska na území Evropy.

Kosiniak-Kamysz tehdy zmínil, že tajné služby již oznámily zatčení několika lidí. "Byly zadrženy osoby podezřelé ze sabotáže a skutků namířených proti zájmům Polska, které mohly na důležitých místech způsobit požáry," dodal. 

Témata:  výbuch Polsko

Aktuálně se děje

14. června 2024 10:44

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy