reklama

Wu-chan, kde se koronavirus rozšířil koncem roku 2019 a kde svět spatřil první uzávěry a hromadné testování, od poloviny května do tohoto týdne nezaznamenal žádné nové případy nákazy. V pondělí však úřady ve městě potvrdily tři případy vysoce nakažlivé mutace delta.

Podle činitele Li Čchianga budou obyvatelé hlavního města centrální provincie Chu-pej na koronavirus otestování rychle, aby se zajistila jejich bezpečnost. Testovat se bude metodou PCR, která má odhalit příznakové i bezpříznakové případy nákazy.

Viceprezident chupejského centra pro kontrolu nemocí Li Čchiang poznamenal, že případy infekce, které se od soboty potvrdily ve Wu-chanu a ve městech Ťing-čou a Chuang-kang, souvisejí s případy odhalenými v Chuaj-anu v provincii Ťiang-su. Ohnisko v Ťiang-su začalo v hlavním městě této provincie Nankingu, kam se varianta delta podle čínských úřadů pravděpodobně dostala letem z Ruska.

Mnoho jihočínských a několik severočínských měst, včetně Pekingu, od té doby hlásilo případy nákazy variantou delta. Od 20. července, kdy se první případy potvrdily v Nankingu, zaznamenala Čína 414 případů lokálního přenosu. Zda ve všech případech šlo o variantu delta, podle Reuters není jasné.

Čína dnes oznámila 90 případů koronavirové nákazy za poslední den, což je pokles proti neděli, kdy jich měla 98. V 61 případech jde podle zdravotnických úřadů o lokální přenos. K 2. srpnu pevninská Čína eviduje 93.193 případů koronavirové nákazy od začátku pandemie a 4636 s ní spojených úmrtí.

reklama