"Zápas Zuck vs Musk bude živě vysílán na X. Všechny výnosy půjdou na charitu pro veterány," uvedl dnes Musk na své sociální síti.

Svět se o zápasu dozvěděl v červnu. Musk nejprve napsal, že je připraven na střetnutí v kleci se Zuckerbergem. Ten reagoval zveřejněním screenshotu příspěvku svého vyzyvatele s komentářem: "Pošli mi polohu." Podle Muska by se měli střetnout v oktagonu v Las Vegas.

"Ten příběh mluví sám za sebe," řekl BBC mluvčí společnosti Meta, kterou vlastní Zuckerberg a pod jejíž hlavičkou fungují sociální sítě Facebook a Instagram.

Musk, který před několika týdny oslavil 52. narozeniny, se přitom svěřil, že téměř neposiluje. "Mám skvělou techniku, které říkám 'mrož', kdy jen ležím na svém soupeři a nic nedělám," naznačil, jaká by mohla být jeho taktika. Naopak devětatřicetiletý Zuckerberg se v oblasti bojových sportů činí. Nejen, že trénuje MMA, ale podle dostupných informací v nedávné době ovládl turnaj v jiu-jitsu.

MMA (anglicky Mixed Martial Arts) je zkratka pro smíšená bojová umění. Jde o plně kontaktní bojový sport, který kombinuje postupy a techniky z řady bojových sportů. Boj je možný v postoji i na zemi. Nejznámější a nejprestižnější světovou organizací je americká UFC, v Česku je populární zápasení pod hlavičkou organizace Oktagon.