Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z Belgorodské oblasti v Rusku evakuovali pět tisíc dětí

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Z Belgorodské oblasti v Rusku bylo vojáky evakuováno pět tisíc dětí ohrožených ukrajinskými bombardováními. Uvedl to oblastní guvernér Vjačeslav Gladkov.

Minulý týden regionální úřady oznámily, že 9000 nezletilých osob bude přemístěno do jiných regionů kvůli hrozbě přeshraničního ostřelování a útokům bezpilotních letadel. Dosud si v tomto regionu ruskou-ukrajinského konfliktu vyžádaly životy více než tucet civilistů.

"Už jsme evakuovali pět tisíc dětí z našeho regionu. Včera bylo přesunuto 1300 dětí do Petrohradu, Brjanska a Machačkaly," uvedl Gladkov.

Děti, které stále žijí poblíž hranic, včetně hlavního města Belgorodské oblasti, přejdou na dálkové vzdělávání v příštím měsíci, dodal Gladkov. Podniky, které byly kvůli útokům uzavřeny, budou moci opět otevřít, pokud jejich personál bude vyškolen v první pomoci a okna budou zabezpečena lepicí páskou.

Od začátku války na Ukrajině před více než dvěma lety se Belgorod opakovaně stává terčem toho, co ruští představitelé nazývají nevybíravými útoky ze strany Ukrajiny.

V pátek byl v Belgorodu zasažen ukrajinským dronem vícepatrový bytový dům, přičemž zabil muže a zranil další dva, včetně jeho manželky, uvedl Gladkov.

Témata:  Rusko Ruská armáda

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy