Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za měsíc přibylo ve světě devět milionů nakažených

Češi se nechávají testovat na covid-19
Češi se nechávají testovat na covid-19
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se objevil loni v prosinci v Číně, první člověk s koronavirem zemřel 11. ledna. Počet nakažených ve světě začal zrychlovat v červenci, v posledních týdnech roste o milion nakažených vždy za tři až čtyři dny.

Počet nakažených ve světě nyní podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 37 milionů. Celkový počet zemřelých s covidem-19 byl podle údajů JHU v neděli ráno 1,071.308.

Prvenství v počtu nakažených drží již od března USA, kde se celkově nakazilo podle JHU 7,7 milionu lidí. K dalším nejpostiženějším zemím patří Indie (sedm milionů nakažených), Brazílie (přes pět milionů) a Rusko (1,3 milionu).

USA, Brazílie a Indie drží i smutné prvenství v počtech obětí. V USA dosud zahynulo s covidem-19 přes 214.000 lidí, v Brazílii přes 149.000 lidí a Indie eviduje více než 107.000 obětí.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

25. srpna 2025 9:05

Nesmírná tragédie v Egyptě. Výlet na pláž skončil smrtí několika dětí

Nesmírná tragédie se o uplynulém víkendu stala na jedné z pláží v Egyptě. Nejméně šest dětí se utopilo při školním výletu a přes 20 dvacet dalších skončilo v péči záchranářů, uvedl magazín People

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy