Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za věčného nepřítele Moskvy označil Británii ruský exprezident Medveděv

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
Foto: kremlin.ru

Za „věčného nepřítele“ Moskvy označil v pátek Británii bývalý ruský prezident Dimtrij Medveděv.

Reagoval tak na uvalení sankcí ze strany Londýna na pěti ruských občanů, informuje televize Sky News. Medveděv na platformě Telegram nazval Brity „degenerovanými“ a posledních tří premiérů této země „velmi bizarními stvořeními“.

„Víra britských degenerátů ve svou výlučnost je velkolepá,“ píše na telegramu bývalý ruský premiér a prezident. „Ruský soudní senát, který projednával případy závažných trestných činů proti našim občanům, byl sankcionován a o něco dříve velvyslanec této země cosi žvatlal před budovou našeho soudu. Nejde ani tak o konkrétní ‚případ’, ale o jejich svatou jistotu, že jde o strašný trest a ruští představitelé se kvůli tomu budou svíjet v hysterickém záchvatu.“

„Koho zajímají jejich rozhodnutí? Británie byla a vždy bude naším věčným nepřítelem, přinejmenším do té doby, než je drzý a odporně vlhký ostrov nesmete do temných hlubin moře vlna vytvořená nejmodernějším ruským zbraňovým systémem,“ napsal v příspěvku Medveděv, který je v současnosti místopředsedou Rady bezpečnosti Ruské federace.Britská vláda uvalila v pátek sankce na ruského soudce a dva další jednotlivce, kteří jsou podle ní spojeni se zatčením uvězněného opozičního lídra a kritika Kremlu Vladimira Kara-Murzy. Sankce zahrnují zmrazení majetku i cestovní omezení.

Kara-Murzu v pondělí odsoudil ruský soud k 25 letům vězení mimo jiné za vlastizradu. Verdikt následoval poté, co veřejně odsoudil válku, kterou Moskva vede na Ukrajině.

Témata:  Rusko Dmitrij Medveděv

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy