Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za věčného nepřítele Moskvy označil Británii ruský exprezident Medveděv

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
Foto: kremlin.ru

Za „věčného nepřítele“ Moskvy označil v pátek Británii bývalý ruský prezident Dimtrij Medveděv.

Reagoval tak na uvalení sankcí ze strany Londýna na pěti ruských občanů, informuje televize Sky News. Medveděv na platformě Telegram nazval Brity „degenerovanými“ a posledních tří premiérů této země „velmi bizarními stvořeními“.

„Víra britských degenerátů ve svou výlučnost je velkolepá,“ píše na telegramu bývalý ruský premiér a prezident. „Ruský soudní senát, který projednával případy závažných trestných činů proti našim občanům, byl sankcionován a o něco dříve velvyslanec této země cosi žvatlal před budovou našeho soudu. Nejde ani tak o konkrétní ‚případ’, ale o jejich svatou jistotu, že jde o strašný trest a ruští představitelé se kvůli tomu budou svíjet v hysterickém záchvatu.“

„Koho zajímají jejich rozhodnutí? Británie byla a vždy bude naším věčným nepřítelem, přinejmenším do té doby, než je drzý a odporně vlhký ostrov nesmete do temných hlubin moře vlna vytvořená nejmodernějším ruským zbraňovým systémem,“ napsal v příspěvku Medveděv, který je v současnosti místopředsedou Rady bezpečnosti Ruské federace.Britská vláda uvalila v pátek sankce na ruského soudce a dva další jednotlivce, kteří jsou podle ní spojeni se zatčením uvězněného opozičního lídra a kritika Kremlu Vladimira Kara-Murzy. Sankce zahrnují zmrazení majetku i cestovní omezení.

Kara-Murzu v pondělí odsoudil ruský soud k 25 letům vězení mimo jiné za vlastizradu. Verdikt následoval poté, co veřejně odsoudil válku, kterou Moskva vede na Ukrajině.

Témata:  Rusko Dmitrij Medveděv

Související

Aktuálně se děje

11:54

Historická dohoda: Německo se vrací na RAF základnu po 80 letech

Britská letecká základna RAF od nynějška bude využívána německým vojenským letectvem, což představuje historickou dohodu mezi oběma národy. Základna, která hrála klíčovou roli během druhé světové války a byla často cílem německých náletů, nyní slouží k novým účelům, a to v rámci zajištění bezpečnosti a vzájemné spolupráce.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy