reklama

"Máme navýšení případů na Floridě, v Texasu a na několika dalších místech. Zapojím se, budeme pořádat briefingy," řekl prezident.

Bílý dům už pravidelná setkání s novináři ke koronaviru v minulosti pořádal, ale v květnu schůzky ukončil, když se Trump opakovaně nepohodl s novináři nebo pronesl kontroverzní výroky, například o ničení viru injekcemi dezinfekčních prostředků.

Podle stanice CNN mnohé z poradců znepokojuje prezidentova netečnost při řešení současné situace. Trump se údajně neúčastní denních schůzek k epidemii a už čtrnáct dní neudělal žádný výstup zaměřený na toto téma.

Dnes prohlásil, že obnovené briefingy umožní informovat o pokroku v léčbě covidu-19 a také při vývoji vakcín. Prezident prý také vysvětlí "pozitivní věci", jimiž jeho administrativa proti viru bojuje. "Myslím, že je to výborný způsob, jak dostat informaci k veřejnosti. Měli jsme výbornou sledovanost, dívalo se hodně lidí. Byla to rekordní sledovanost. Nic podobného v historii kabelové televize nebylo," prohlásil dnes.

V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v USA už více než 140.000 lidí a koronavirus SARS-CoV-2, který tuto nemoc způsobuje, se v této zemi s asi 328 miliony obyvatel prokázal dosud u 3,7 milionu lidí.

reklama