Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zavřené školy, zrušená shromáždění. Izrael po útoku zavádí bezpečnostní opatření

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Všechny složky izraelské armády jsou v souvislosti s odvetným útokem Íránu ve stavu plné pohotovosti. Vzhledem k napjaté bezpečnostní situaci na Blízkém východě izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac odložil návštěvu Rakouska a Maďarska plánovanou na neděli. Země tké ruší vyučování, uvedl server Times of Israel.

Zrušeno bude školní vyučování a další vzdělávací aktivity, jakož i prázdninové tábory a školní výlety. Na hromadných setkáních v oblastech, které nejsou v bezprostřední blízkosti Pásma Gazy či hranic s Libanonem, může zúčastnit do 1000 lidí.

V takzvaných konfliktních zónách se venku může shromáždit 30 lidí a v interiérech 300 lidí. Občané pracující v těchto oblastech by měli zajistit, aby se v případě potřeby rychle dostali do úkrytu.

Vzhledem k napjaté bezpečnostní situaci na Blízkém východě izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac odložil návštěvu Rakouska a Maďarska plánovanou na neděli.

Americký prezident Joe Biden zase zkrátil svůj pobyt ve státě Delaware a v sobotu odpoledne se vrací do Washingtonu, kde se setká se svým bezpečnostním týmem.

Americký ministr obrany Lloyd Austin ujistil svého izraelského resortního partnera Joava Galanta o „neochvějné podpoře USA“. V telefonickém rozhovoru dal Austin jasně najevo, že Izrael se může spolehnout na "plnou podporu Spojených států" při obraně proti jakýmkoli útokům ze strany Íránu, uvedl ve Washingtonu mluvčí amerického ministerstva obrany Pat Ryder.

Témata:  Izrael

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy