reklama

"Premiér nadále dělá velmi dobré pokroky," uvedl mluvčí úřadu vlády. Už v pátek řekl, že Johnson dokáže ujít kratší vzdálenost a má dobrou náladu. Zdůraznil rovněž, že je předseda vlády "v rané fázi" zotavování. Kdy Johnson nemocnici opustí, ale stále není jasné.

Pětapadesátiletý Johnson 27. března oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly, proto jej minulou neděli převezli do nemocnice. V pondělí odpoledne se jeho zdravotní stav zhoršil, lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil tři noci. Ve čtvrtek večer se premiér vrátil na běžné lůžkové oddělení.

Podle stanice Sky News si Johnson čas krátí hraním her. Luští prý například sudoku. Dívá se také na filmy. Zhlédl mimo jiné trilogii Pán prstenů či komedii Withnail a já. Náladu se podle Sky News snaží premiérovi zvednout také jeho těhotná snoubenka Carrie Symondsová, která mu posílá dopisy a fotografie jejich nenarozeného dítěte z ultrazvuku.

Sama Symondsová minulou sobotu uvedla, že poslední týden strávila v posteli s hlavními příznaky nákazy. Dodala ale, že už se uzdravuje.

V Británii podle páteční statistiky zemřelo na covid-19 už 8958 lidí. Mezi čtvrtečním a pátečním večerem přitom zemřelo 980 lidí, což je více úmrtí, než kolik jich kdy za 24 hodin zaznamenala nejpostiženější evropská země Itálie. Mezi oběťmi epidemie v Británii je i 19 zdravotníků včetně 11 lékařů. Celkem se v zemi koronavirem nakazilo přes 70.000 osob.

reklama