reklama

"Nechci, aby byl další funkční období nebo dvě období prezidentem," řekla jeho manželka s tím, že jak její manžel, tak i ona s ním by si měli najít v životě něco nového. Dodala, že jsou oba dostatečně tvořiví na to, aby si vymysleli nějakou zajímavou činnost.

Novináři z týdeníku Economist položili Zelenské otázku, jak vidí svou budoucnost a budoucnost své rodiny po válce. "Naše rodina bude zase spolu. Budeme žít spolu, s manželem a dětmi. Stále. Pojedeme někam na dovolenou, nevím kam, ale jako parta, všichni čtyři. A tato dovolená bude dlouhá - celý měsíc. A teprve potom budeme přemýšlet, co uděláme dál, on a já," řekla.

Zelenskyj ale v říjnu řekl, že je připraven kandidovat na úřad prezidenta, pokud se volby budou konat během války. Pokud však válka skončí, nebude se o funkci ucházet. Vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak tehdy prohlásil, že by byl rád, kdyby Zelenskyj znovu kandidoval.

Lidé zvolili Zelenského prezidentem Ukrajiny v dubnu 2019 na pětileté funkční období. Další hlasování by se mělo uskutečnit na jaře 2024. Zelenskyj však začátkem listopadu řekl, že není pravý čas na volby na Ukrajině.

Reagoval tak na debatu vedoucích představitelů Ukrajiny o možnosti uspořádat v roce 2024 prezidentské volby. "Musíme uznat, že nyní je čas na obranu, čas na boj, na kterém závisí osud tohoto státu a lidí," vysvětlil.