Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj: Boje mezi ukrajinskými a ruskými silami probíhají v okolí sedmi pohraničních vesnic

 Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném večerním videoproslovu oznámil, že v sobotu probíhaly boje mezi ukrajinskými a ruskými silami v okolí sedmi pohraničních vesnic v Charkovské oblasti ležící na severovýchodě Ukrajiny. 

"Velmi napjatá" je podle něj i situace v Doněcké oblasti. Informovala o tom agentura Reuters.

"Naše obranné operace pokračují v Charkovské oblasti v okolí obcí Strileče, Krasne, Morochovec, Olijnykovo, Lukjanci, Hutyšče a Pletenivka," řekl Zelenskyj. Dodal, že v Doněcké oblasti zůstává situace mimořádně napjatá zejména ve směru na město Pokrovsk.

Odražení nejnovější ruské ofenzívy na východě země na hranicích Charkovské oblasti, která začala v pátek, označil Zelenskyj za "roli číslo jedna". "Splnění tohoto úkolu závisí na každému vojáku, každému poddůstojníkovi a každému důstojníkovi," uvedl Zelenskyj.

Ukrajinští vojáci podle Zelenského už dva dny podnikají protiútoky na obranu ukrajinského území. Velení armády směrem na Charkov vyslalo posily.

Ukrajinské jednotky musí zničit ruskou techniku ​​a "neutralizovat" ruské okupanty. "Okupant musí cítit, že nikde na Ukrajině to nebude mít snadné," řekl prezident.

K úspěšnému odražení nejnovějšího velkého útoku ruských sil však Ukrajina potřebuje další podporu ze zahraničí.

"V současnosti je každý systém protivzdušné obrany a každá dodaná raketa příspěvkem, který zachraňuje životy a udržuje naše města a komunity při životě," napsal Zelenskyj v sobotu na Facebooku. "To, co opravdu pomáhá, jsou zbraně skutečně dodány Ukrajině."

Témata:  válka na Ukrajině Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

14. června 2024 12:54

Vyšetřování střelby na FF UK je hotovo. Policie případ odložila

Policie ukončila vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a případ odložila. Informovalo o tom dnes Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy