"Je důležité, abychom měli dostatek raket pro protileteckou a protiraketovou obranu a aby byly integrované s našimi obrannými systémy," řekl Zelenskyj s tím, že Rusko si v Íránu objednalo 2400 dronů Šahíd-136, které používá k přímým útokům na pozemní cíle.

Ukrajinský prezident uvedl, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko by mohl vpadnout na Ukrajinou pod záminkou, že ukrajinská armáda napadla Bělorusko. Ujistil, že Ukrajina neplánuje vojenské kroky proti Bělorusku, a dodal, že má Kyjev jen zájem na své suverenitě.

Zelenskyj znovu vyloučil případné jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Řekl, že v současnosti nevidí prostor pro diplomatická jednání, protože Putin "věří jedině v teror". Kvůli ruským raketovým útokům z tohoto týdne, jejichž cílem se staly objekty energetické, ale i civilní infrastruktury, vyzval k dalším sankcím proti Rusku, týkajícím se cen ropy a plynu.

Představitelé zemí G7 dnes uspořádali mimořádnou videokonferenci, na jejíž část pozvali ukrajinského prezidenta Zelenského. Konferenci jako předsednická země G7 zorganizovalo Německo v reakci na pondělní ruské raketové údery na ukrajinská města. Rusko v útocích pokračovalo i dnes.

G7 vedle Německa tvoří Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Spojené státy a Británie. Evropská unie se tradičně jednání účastní jako pozorovatel.