"Situace na frontě se výrazně nezměnila. Nejtěžší boje v Doněcké oblasti se odehrávají ve směru na Bachmut a Avdijivku. Tam je nyní nejvíce vidět šílenství ruského vedení. Den za dnem, dlouhé měsíce tam vozí lidi na smrt. Koncentrují tam maximální sílu dělostřeleckých úderů," prohlásil Zelenskyj.

Bitva o strategické město Bachmut v Doněcké oblasti patří k nejdelším v dosavadní válce na Ukrajině, ruské a ukrajinské síly o něj svádějí intenzivní boje po více než dva měsíce. Bachmut se nachází na hlavním silničním tahu do měst Kramatorsk a Slovjansk.

Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč již dříve uvedl, že za pouhý jeden konkrétní den například Rusové na Bachmut zaútočili osmkrát jen za dopoledne a vždycky byl jejich útok odražen.

Zelenskyj ve svém videoposelství nezmínil, co se děje v jihoukrajinském Chersonu, který drží ruské okupační síly. Ukrajinská armáda uvedla, že v oblasti očekává tvrdé boje. Jak nicméně prezident dodal, obecně se ukrajinským vojákům "daří posilovat pozice po celé frontové linii a snižovat schopnosti útočníků".