"Uděláme vše, abychom každého ruského důstojníka a velitele pohnali k odpovědnosti za válečné zločiny," řekl Zelenskyj. Ukrajinským vyšetřovatelům podle něho moderní technologie pomáhají vyjasnit mnoho detailů. "Každé příjmení, každou adresu, každý bankovní účet - vše najdeme," tvrdí ukrajinský prezident.

O bojích na východě a jihu Ukrajiny, kde Rusko v posledních dnech zesílilo útoky, řekl, že ruské jednotky budou maximálně kruté, jen aby dosáhly i co nejmenšího vítězství. "Okupanti využijí při své rozsáhlé ofenzivě každý pokus k tomu, aby si připsali jakékoliv vítězství, kterým by mohli živit svoji propagandu," řekl Zelenskyj.

Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov upozornil, že Rusové na východě země zatím podnikají jen "pokusné operace" s cílem otestovat ukrajinskou obranu. Je podle něho jen otázkou času, než začne "ofenziva v plném rozsahu". Domnívá se také, že boje v Donbasu nemusí být poslední a rozhodující bitvou současné války. "Tak optimistický bych nebyl, před námi může být ještě celé řada různých věcí," řekl Danilov na rozhlasové stanici Radio NV.

Agentura DPA připomíná, že i americké ministerstvo obrany v úterý uvedlo, že současné útoky ruské armády na východě Ukrajiny jsou předzvěstí větší ofenzivy.