Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj přijede na červnový summit G7 v Itálii

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se zúčastní červnového summitu lídrů zemí skupiny G7 v Itálii. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na úřad italské premiérky Giorgie Meloniové. 

Summit proběhne od čtvrtka 13. do soboty 15. června v jihoitalském regionu Apulia. Podle DPA není v tuto chvíli jasné, zdali se ukrajinský prezident zúčastní summitu osobně anebo prostřednictvím videokonference. 

Kyjev zatím účast svého lídra na jednání zástupců průmyslově nejvyspělejších zemí světa nepotvrdil. Jeho cesty do zahraničí totiž z bezpečnostních důvodů podléhají utajení. 

Zelenskyj v posledních měsících zintenzivnil svoje cesty do zahraničí, aby získal další podporu pro svou zemi, která se už déle než dva roky brání ruské agresi. Summitu G7 se naposledy zúčastnil loni v japonské Hirošimě. 

G7 je neformální fórum lídrů velkých demokratických zemí, konkrétně jde o Německo, Itálii, Francii, Británii, Japonsko, Kanadu a Spojené státy americké. Řím předsedá sdružení od začátku tohoto kalendářního roku. 

Témata:  Volodymyr Zelenskyj G7

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy