Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj: Rusko od začátku války použilo přes 5000 raket a 1000 dronů

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Rusko od začátku války k útokům na Ukrajinu použilo přes 5000 raket a více než 1000 dronů, uvedl v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. O jeho slovech dnes informoval server The Kyiv Independent, který připomíná, že válka trvá už více než rok.

"Proč Rusko přišlo do naší země? Mělo vůbec spravedlivý důvod začít tuto válku? Nebyl žádný. Je to válka tyranie proti svobodě," řekl také Zelenskyj při diskuzi pořádané na dálku americkým think-tankem American Enterprise Institute.

Rusko na Ukrajinu útočí nepřetržitě od loňského 24. února. Čas od času Moskva ofenzivu ještě zintenzivní. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek, kdy při rozsáhlých vzdušných útocích přišlo na Ukrajině o život nejméně šest civilistů. Útoky na mnoha místech způsobily výpadky proudu a také dočasné odpojení Záporožské jaderné elektrárny od vnější sítě.

Kvůli Ruskem vyvolané válce přišlo podle OSN o život nejméně 8000 civilistů. Kolem 90 procent z nich zabily výbušné zbraně.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy