Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj se během evropské cesty sejde i s Petrem Pavlem

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydá do Evropy, konkrétně v následujících dnech navštíví Francii a Německo. V Mnichově by měl v sobotu promluvit na bezpečnostní konferenci. V plánu je také jednání s českým protějškem Petrem Pavlem, informovala kancelář ukrajinského prezidenta.

Podle kanceláře se Zelenskyj v pátek setká v Německu se sociálnědemokratickým kancléřem Olafem Scholzem a ve Francii s tamním prezidentem Emmanuelem Macronem.

"Vzhledem k tomu, že ruské agresivní tažení proti Ukrajině brzy vstoupí do třetího roku, bude návštěva příležitostí znovu potvrdit odhodlání Francie a partnerů poskytovat Ukrajině neochvějnou a dlouhodobou podporu," uvedl k návštěvě Elysejský palác.

V sobotu ukrajinský prezident pronese řeč na hlavním pódiu v rámci mnichovské bezpečnostní konferenci, kde má navíc domluvených několik bilaterálních jednání. Kromě českého prezidenta Pavla je povede s americkou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, nizozemským premiérem Markem Ruttem či dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou.

Pavla podle Pražského hradu čekají v Mnichově jednání s prezidentem Černé Hory Jakovem Milatovićem či švédským ministrem obrany Pålem Jonsonem. Prezident také vystoupí jako jeden z řečníků na panelové diskuzi k Ukrajině.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:50

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy