Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj se obrátil na Ukrajince ve velikonočním poselství

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se znovu obrátil na své spoluobčany, tentokrát ve velikonočním poselství určeném těm, kteří slaví Velikonoce podle západního obřadu.

Ve svém příspěvku na sociální síti X Zelenskyj zdůraznil význam Velikonoc jako symbolu síly ducha, který odolává temnotě a sjednocuje lidi po celém světě. Podotkl, že i přes nepřetržitý teror ze strany Ruska je důležité věřit, že život může zvítězit.

Prezident Zelenskyj upozornil na nedávné útoky Ruska, které postihly Ukrajinu jak ve dne, tak v noci. Avšak zdůraznil, že Ukrajina se brání a odolává, a že duch lidí se nevzdává. Vyjádřil naději, že život může zvítězit, a ujistil občany, že smrti lze zabránit.

DPA informovala, že Ukrajina čelila další vlně útoků, které měly za cíl zejména energetickou infrastrukturu. I přes úsilí ukrajinské armády byly některé útoky úspěšné, což mělo za následek výpadky elektřiny v některých oblastech země.

Na závěr svého poselství prezident Zelenskyj vyslovil přání míru nejen pro Ukrajinu, ale i pro všechny národy postižené válkami, a vyzval k modlitbám za ochranu před zlem a spojení dobrých srdcí ve víře.

Je důležité poznamenat, že část křesťanů na Ukrajině slaví Velikonoce v stejný den jako západní církve, zatímco pravoslavné církve budou mít Velikonoce o týden později. Tato odlišnost je způsobena přechodem některých ukrajinských církví na novojuliánský kalendář, který posouvá datum některých svátků o 13 dní dopředu.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj Ukrajina

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy