Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj se po cestě zpět ze Spojených států setkal v Polsku s Dudou

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se po cestě ze Spojených států zpět do vlasti setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Oznámil to dnes Zelenskyj na sociální síti telegram, kde rovněž zveřejnil video ze schůzky. Podle agentury AFP se setkali v Polsku. Ukrajinský prezident ve středu navštívil Washington, kde jednal s prezidentem Joem Bidenem a vystoupil v Kongresu.

"Cestou domů jsem se setkal s přítelem Ukrajiny - polským prezidentem Andrzejem Dudou. Shrnuli jsme rok, který přinesl historické výzvy kvůli totální válce," napsal Zelenskyj a poznamenal, že se svým protějškem jednali o strategických plánech do budoucna, bilaterálních vztazích a spolupráci na mezinárodní úrovni v příštím roce.

Zelenskyj nezmínil, kde se s Dudou setkali, nicméně na záběrech, které zveřejnil, je vidět, jak vystupuje z letounu, který se podle stanice CNN nacházel v polském Rzeszówě nedaleko ukrajinských hranic. Podle médií Zelenskyj právě odtud o den dříve odletěl strojem amerického letectva do Spojených států.

Ukrajinský prezident se tento týden vydal do USA na svou první zahraniční cestu od chvíle, co Rusko na konci února vojensky napadlo jeho zemi.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj Andrzej Duda Polsko

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 10:55

Policisté zastavili šíření falešných bankovek. Muž k nim přišel zvláštně

Policisté z Ústeckého kraje zahájili trestní stíhání muže, jehož podezřívají z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V oběhu se totiž objevily falešné eurobankovky. Obviněnému hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Vladimir Putin a Donald Trump se setkali na Aljašce. (15.8.2025)

Trumpa se zeptali na Putina. Dotaz zněl, zda mu hrozí osud Madura

Americký prezident Donald Trump odpovídal na novinářský dotaz, zda Američané nezopakují svůj majstrštyk s únosem prezidenta jiného státu v případě ruského vůdce Vladimira Putina. Podle Trumpa to nebude nutné. Šéf Bílého domu stále věří v diplomatické řešení války na Ukrajině, která trvá už téměř čtyři roky.