Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj ukázal, kde od počátku války žije

Zelenskyj ukázal, kde od počátku války žije
Zelenskyj ukázal, kde od počátku války žije
Foto: Twitter Anton Heraščenko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nechal u příležitosti výročí začátku války na Ukrajině nahlédnout do svého soukromí. Kameře novináře Dmytra Komarova ukázal, kde od počátku ruské invaze žije, a diváky pustil i do svého šatníku, v němž převažuje vojenské oblečení.

"Tady žiju rok," říká Zelenskyj na záběrech, které zveřejnil na twiteru poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Podle nich je v Zelenského pokoji v prezidentském paláci v centru Kyjeva jen několik málo kusů nábytku: lůžko, stůl, televize či křeslo.

Novináře Zelenskyj zavedl i do svého šatníku, v němž má převážně vojenské oblečení a boty. V obleku se ukrajinský prezident na veřejnosti objevil naposledy před válkou. Ve vojenském byl i při loňské návštěvě Washingtonu či letos na návštěvě Londýna, Paříže a Bruselu. V pátek Zelenskyj stanici BBC řekl, že "by bylo opravdu zvláštní", kdyby nyní nosil oblek. Komarovovi ale slíbil, že jeden z nich si vezme na sebe u příležitosti vítězství Ukrajiny ve válce.

"This is where I've been living for a year" - @ZelenskyyUa showed Ukrainian journalist Dmytro Komarov his wartime living conditions and his wardrobe. pic.twitter.com/0McF8EEHUf

— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) February 25, 2023

V dokumentu Rok, jehož název odkazuje na dobu trvání ruské války proti Ukrajině, zavedl Zelenskyj Komarova i do své kanceláře, ze které hovoří se světovými politiky. Dokument obsahuje i řadu dalších rozhovorů s ukrajinskými představiteli, vojáky i běžnými lidmi, kteří shrnují svůj rok od počátku ruské agrese vůči Ukrajině.

Témata:  Ukrajina Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy