"Tady žiju rok," říká Zelenskyj na záběrech, které zveřejnil na twiteru poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Podle nich je v Zelenského pokoji v prezidentském paláci v centru Kyjeva jen několik málo kusů nábytku: lůžko, stůl, televize či křeslo.

Novináře Zelenskyj zavedl i do svého šatníku, v němž má převážně vojenské oblečení a boty. V obleku se ukrajinský prezident na veřejnosti objevil naposledy před válkou. Ve vojenském byl i při loňské návštěvě Washingtonu či letos na návštěvě Londýna, Paříže a Bruselu. V pátek Zelenskyj stanici BBC řekl, že "by bylo opravdu zvláštní", kdyby nyní nosil oblek. Komarovovi ale slíbil, že jeden z nich si vezme na sebe u příležitosti vítězství Ukrajiny ve válce.

V dokumentu Rok, jehož název odkazuje na dobu trvání ruské války proti Ukrajině, zavedl Zelenskyj Komarova i do své kanceláře, ze které hovoří se světovými politiky. Dokument obsahuje i řadu dalších rozhovorů s ukrajinskými představiteli, vojáky i běžnými lidmi, kteří shrnují svůj rok od počátku ruské agrese vůči Ukrajině.

reklama