Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj vyměnil ministra obrany. Chce k vojákům zaujmout nový postoj

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Nový ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov musí vybudovat důvěru v přijímaná rozhodnutí a jeho prioritou musí být i vojáci, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

"Potřebujeme více důvěry. Důvěru v rozhodnutí, která jsou přijímána, důvěru v probíhající zakázky, důvěru v plánování a obstarávání zásob a důvěru v komunikaci mezi jednotkami a částmi ukrajinského obranného systému," uvedl Zelenskyj, když představoval Umerova na akci v Kyjevě .

Dodal, že prioritou ukrajinské armády by měli být vojáci. Kromě toho by chtěl, aby nový ministr zjednodušil byrokratické úkony. "Pokud jsou potřebné změny v obranných silách pro prospěch a sílu vojáků, tak takové změny musí být okamžité. Vztahuje se to na všechno, od byrokratických úkonů, které vojákům ubírají čas a energii, po zaopatření našich vojáků," řekl ukrajinský prezident .

Podle Zelenského je potřeba pro ukrajinskou armádu pořídit vše, co jí pomůže chránit životy vojáků. "K ukrajinským vojákům musíme zaujmout nový postoj: lidé nejsou nahraditelný," prohlásil.

Jmenování Umerova do funkce ministra obrany ve středu odsouhlasil ukrajinský parlament. Zelenskyj ho nominoval po odstoupení dosavadního ministra Olexije Reznikova s tím, že resort potřebuje „nové přístupy“ a jiné formy interakce s armádou a společností jako celkem.

Umerov ve středu po jmenování do funkce přislíbil, že udělá vše pro vítězství Ukrajiny a získá spát "každý centimetr" ukrajinského území. Jmenování jednačtyřicetiletého Umerova ministrem obrany předcházela série korupčních skandálů spojených s resortem obrany.

Témata:  Ukrajina Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy