Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj vyměnil ředitele RNBO Danilova

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: FREE Photo UNIAN

Ředitele ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexije Danilova byl odvolán z funkce a nahradil jej ředitel zahraniční zpravodajské služby Olexandr Lytvynenko. V úterý to uvedla kancelář ukrajinského prezidenta.

Důvody této personální změny nebyly okamžitě zveřejněny. Danilov působil jako tajemník RNBO od října 2019, jmenován byl několik měsíců po nástupu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do úřadu.

RNBO má za úkol koordinovat otázky týkající se národní bezpečnosti a obrany pod vedením prezidenta. Skládá se z vysokých politických a bezpečnostních představitelů země, jak uvádí Reuters.

Od ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 provedl Zelenský několik změn ve vedení bezpečnostních a obranných složek země. V únoru odvolal hlavního velitele ukrajinské armády Valerije Zalužného, kterého nahradil Olexandrem Syrským, jenž předtím velel pozemním silám Ukrajiny.

Kancelář ukrajinského prezidenta na svých webových stránkách oznámila, že novým šéfem ukrajinské zahraniční zpravodajské služby se stane Oleh Ivaščenko.

Témata:  Ukrajina Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy