Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj zavítal mezi vojáky na frontové linii v Doněcké oblasti

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve středu oznámil, že navštívil vojáky na frontové linii v Doněcké oblasti. S veliteli diskutoval o vojenské a humanitární situaci, uvedl server Ukrajinska pravda.

"Den jsem začal v Doněcké oblasti spolu s našimi vojáky, hlavním velitelem armády (Olexandrem) Sýrským a novým velitelem Spojených sil Ozbrojených sil Ukrajiny (Andrijem) Hnatovem," informoval Zelenskyj z města Pokrovsk.

Ukrajinský prezident dodal, že Hnatov, kterého do funkce jmenoval v pondělí, je "mladý muž, ale jeho znalost frontové linie a zkušenosti jsou přesně to, co potřebujeme".

Hnatov ve funkci vystřídal generálporučíka Jurije Sodoľa. Rozhodnutí o změně následovalo po sérii medializovaných zpráv o Sodolových selháních.

Odvolaný generál působil také jako velitel ukrajinské námořní pěchoty. Do funkce velitele společných sil ozbrojených sil Ukrajiny byl jmenován v únoru v rámci změn v armádě po odchodu generála Valerije Zalužného z postu hlavního velitele armády.

Témata:  válka na Ukrajině Volodymyr Zelenskyj

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy