Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tři princezny v číslech: Víc diváků neměl o Vánocích žádný jiný pořad

Tři princezny (pohádka) Fotogalerie +3
Tři princezny (pohádka)
Foto: Česká televize

Štědrovečerní pohádka Tři princezny byla navzdory kritice diváků na sociálních sítích nejsledovanějším pořadem Vánoc na obrazovkách České televize. Veřejnoprávní televize o tom informovala v pátek na sociální síti X. 

Sváteční program ČT podle zástupců televize oslovil od úterý 24. do čtvrtka 26. prosince přes 7,3 milionu diváků starších čtyř let. Celkem tak nabídku programů veřejnoprávní televize vyhledalo v průměru 44,68 % diváků přítomných u obrazovek. 

"Nejsledovanějším pořadem Vánoc se stala štědrovečerní pohádka Tři princezny, kterou si včetně odložené sledovanosti nenechalo ujít 2,36 milionu dětských i dospělých diváků při podílu na sledovanosti 53,39 %," uvedla televize. 

Výpravná pohádka Tři princezny režiséra Tomáše Pavlíčka zachycuje příběh tří rozdílných princezen, chytré Sofie, odvážné Leony a krásné Flóry, které se společně vydávají na cestu plnou nástrah a dobrodružství. Musí najít odvahu a vzájemně si pomáhat, aby zdolaly nesnadné úkoly, které na ně cestou čekají.

Hlavních rolí princezen se ujaly Josefína Marková, Sára Černochová a Dorota Šlajerová. V nové štědrovečerní pohádce jim dále sekundovali Josef Trojan, Klára Melíšková, Michal Isteník nebo Martin Pechlát. 

Témata:  Tři princezny (pohádka)

Související

Aktuálně se děje

12:23

Policejní akce ve škole na jihu Čech. Žák vyhrožoval a měl střelnou zbraň

Dramatické chvíle se na začátku nového školního týdne odehrály na základní škole v Rudolfově u Českých Budějovic. Policie v pondělí dopoledne vyjížděla na místo kvůli žákovi, který se střelnou zbraní vyhrožoval učitelce. Ke střelbě nedošlo, žena školáka zpacifikovala. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy