Boris Pistorius

Německo, ilustrační foto

Německo zvažuje proti Izraeli stejné kroky jako USA

Svět

Německý ministr obrany Boris Pistorius uvedl, že Berlín zvažuje podobné kroky jako Spojené státy, které pohrozily zastavením dodávek zbraní Izraeli, pokud by izraelské jednotky začaly s rozsáhlou operací ve městě Rafah na jihu palestinského Pásma Gazy.

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové mohou zaútočit na NATO, míní Němci. Chtějí se připravit

Svět

Němečtí odborníci považují v příštích pěti až osmi letech za reálnou možnost ruského vojenského útoku na některou ze zemí Severoatlantické aliance. Tuto obavu vyjádřil německý ministr obrany Boris Pistorius v dnes zveřejněném rozhovoru s deníkem Der Tagesspiegel. Podle něj sice bezprostřední vojenský útok Ruska momentálně nehrozí, ale Německo by mělo být připravené.

Olaf Scholz

Scholz: Německé ministerstvo obrany povede dolnosaský ministr vnitra Pistorius

Svět

Novým německým ministrem obrany bude dolnosaský ministr vnitra Boris Pistorius. Dnes dopoledne to oznámil spolkový kancléř Olaf Scholz, který tak potvrdil předchozí informace německých médií. Sociální demokrat Pistorius nahradí stranickou kolegyni Christine Lambrechtovou, která v pondělí rezignovala. Rezort obrany Pistorius převezme ve čtvrtek, uvedl vládní mluvčí Steffen Hebestreit.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 18:57

80 let od atentátu na Hitlera: Scholz vyzval občany, aby se postavili za svobodu a demokracii

Německo v sobotu slavilo 80. výročí pokusu o atentát na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Při této příležitosti vyzval spolkový kancléř Olaf Scholz občany, aby se postavili za svobodu a demokracii. Upozornil na to server Der Spiegel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy