C-295M CASA

C-295M CASA, autor: Kazuch

Česká armáda rozšiřuje flotilu letounů CASA, koupí další dva stroje

Zástupci ministerstva obrany dnes podepsali smlouvu na dodávku dvou nových taktických transportních letounů CASA C-295MW. Zároveň uzavřeli smlouvu na modernizaci čtyř nyní používaných strojů. Za nová letadla ministerstvo obrany zaplatí asi 1,94 miliardy korun bez DPH, za úpravu vybavení současných letadel zhruba 360 milionů korun bez DPH.

Miroslav Kalousek /TOP 09/ v OVM

Kauza CASA: Kalousek svědčil u soudu, nákup má za výhodný

Domov

Praha - Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se u soudu zastal exministryně obrany Vlasty Parkanové, která čelí obžalobě za nákup letounů CASA. Státní zástupce političce vyčítá, že nenechala předem zpracovat posudek k ceně letadel. Podle Kalouska k tomu však při nákupu vojenského materiálu neměla ani zákonnou povinnost, ani možnost. Z pozice svědka dnes postup ministerstva hájil také Michal Hon, někdejší generální ředitel firmy Omnipol, která obchod zprostředkovala.

Aktuálně se děje

17. června 2026 17:13

Tragédie Čechů v Chorvatsku se vyšetřuje. Policie zadržela první osobu

Chorvatská policie pokročila s vyšetřováním nedělní tragické námořní nehody v Jaderském moři, kterou nepřežili čtyři čeští občané. Podle informací v médiích došlo k zadržení prvního důstojníka katamaránu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Peníze na důchody, ilustrační fotografie.

Důchody v Česku a nová analýza. Ministerstvo odhalilo nepříjemnou realitu

Nová analýza Ministerstva práce a sociálních věcí ukazuje, že odchod z trhu práce často začíná ještě před dosažením důchodového věku. Každý druhý senior v tomto věku už nepracuje a čtyři z deseti lidí nevstupují do důchodu ze stabilního zaměstnání. Nejčastějšími důvody jsou nezaměstnanost, zdravotní problémy nebo péče o blízké.