Diamo

OKD, Důl Paskov

Horníkům OKD bude příspěvky platit Diamo, už vyplácí půl miliardy ročně

Ostrava - Téměř 500 milionů korun ročně vyplácí bývalým horníkům na příspěvcích sociální centrum státního podniku Diamo v Ostravě. Ten bude v případě propouštění v těžební firmě OKD vyplácet i nové příspěvky, které na svém středečním zasedání schválila vláda. ČTK to sdělila mediální zástupkyně Diama Jana Dronská. Sociální centrum působí v sídle odštěpného závodu Odra ve správní budově bývalého Dolu Jeremenko.

Aktuálně se děje

23. června 2026 4:00

Počasí se po víkendu ochladí, naznačuje měsíční výhled meteorologů

V Česku právě probíhá extrémně teplotně nadprůměrný týden, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další týdny už by měly být přece jen chladnější, zároveň se očekává prohlubování sucha. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy