Gustáv Slaměčka

Jižní Korea, ilustrační foto

Českým ambasadorem v Koreji bude exministr Slamečka

Praha - Exministr dopravy Gustav Slamečka bude velvyslancem v Jižní Koreji, píší dnešní Lidové noviny (LN). V čele české ambasády v Soulu vystřídá Tomáše Husáka, kterému na podzim vyprší obvyklý čtyřletý mandát.

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 8:28

Dagmar Havlová poslala dopis. Knihovna poprvé reaguje na její rozhodnutí

Dagmar Havlová podnikla další zásadní krok ohledně budoucnosti Knihovny Václava Havla, když jí odebrala souhlas s užíváním jména exprezidenta. Instituce je ale nadále připravena hledat řešení nastalé situace. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy