Jan Lipavský

Jan Lipavský

Lipavský odvolal velvyslance z Ruska. Na Putinově inauguraci nikdo z ČR nebude

Domov

Vláda odvolala velvyslance Vítězslava Pivoňku z Ruska, uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v nedělním vydání diskuzního pořadu Za pět minut dvanáct na televizi Nova. Šéf diplomacie zdůraznil, že Česko tak nebude nikdo reprezentovat na úterní inauguraci ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Jan Lipavský

Je v zájmu Evropy, aby se Ukrajina bránila proti ruské agresi, řekl Lipavský

Domov

Podle šéfa české diplomacie Jana Lipavského je ruský imperialismus největší hrozbou pro bezpečnost a je v zájmu Evropy, aby se Ukrajina bránila proti ruské agresi. Uvedl to po jednání s maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártem v Budapešti. Szijjártó potvrdil postoj Maďarska, které není ochotno dodávat zbraně Ukrajině.

Andrej Babiš

Domov

Poslaneckou sněmovnu čeká mimořádná schůze kvůli Babišovi

Strany vládní koalice se v úterý dohodly na svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny kvůli kauze kolem expremiéra Andreje Babiše (ANO). Na veřejnost totiž unikl email, v němž Babiš vyzval své spolupracovníky, aby mu sehnaly citlivé informace o šéfovi diplomacie Janu Lipavském (Piráti).

Andrej Babiš

Babiš si vyžádal složku na Lipavského a jeho rodinu

Domov

Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš žádal po svých spolupracovnících poptal citlivé informace o ministrovi zahraničí Janu Lipavském (Piráti) a jeho rodině včetně jeho dětí. Upozornil na to server Novinky s odkazem na e-mail, který Babiš zaslal jinam, než původně chtěl.

Jan Lipavský

Babiš je bezpečnostním ohrožením ČR, řekl ministr Lipavský

Domov

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce pustil do ostré kritiky bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle šéfa diplomacie začíná být Babiš bezpečnostním ohrožením České republiky.

Jan Lipavský

Svět

Ukrajinci podle Lipavského sami rozhodnou o případném míru na Ukrajině

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let.

Petr Pavel a Petr Fiala

Nejvyšší ústavní činitelé jednali o české zahraniční politice

Domov

Na Pražském hradě se ve čtvrtek řešila koordinace české zahraniční politiky, schůzku nejvyšších ústavních činitelů hostil prezident Petr Pavel. Řeč přišla nejen na dění na Ukrajině a v Izraeli, ale také například na vztah k Číně. Politici si také vyjasnili postoj k otázce obsazení postu českého velvyslance v Rusku.

Jan Lipavský

Česko zařadilo Obnosova a jeho dva příbuzné na sankční seznam

Svět

Česko ve středu zařadilo další tři lidi na vnitrostátní sankční seznam, počet osob na něm se tak zdvojnásobil. Nově jsou na něm podnikatel Boris Obnosov a jeho příbuzní Rostislav a Olga Zorikovovi. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zahraničí.

Jan Lipavský

Domov

Rusko bude hrozbou ještě desítky let, myslí si Lipavský

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) poskytl rozhovor německému deníku Tagesspiegel. Hovořil o pozici Ukrajiny a jejím potenciálním vstupu do Evropské unie. Dále zmínil českou dezinformační scénu a podotkl, že česká společnost není ve vztahu k Rusku nijak rozdělená. „Rusko bude představovat hrozbu na desítky let dopředu,“ varoval.

Jan Lipavský

Lipavský po jednání krizového štábu: Rusko nadále představuje hrozbu

Svět

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dnes svolal krizový štáb, na který přizval zástupce ministerstva obrany a prezidentské kanceláře. Řešila se aktuální situace v Rusku, kde v sobotu proběhla ozbrojená vzpoura. Česko zatím nebude omezovat svou diplomatickou přítomnost v Moskvě.

Jan Lipavský

Vláda schválila zprávu o revizi vztahů s Ruskem, prosadil ji Lipavský

Domov

Česká vláda na středečním jednání schválila zprávu o revizi vztahů s Ruskem, které od konce loňského února vede agresivní válku proti sousední Ukrajině. Dokument předložil kabinetu ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). Rusko podle něj bude hrozbou pro Evropu i po válce, pokud nedojde k proměně společnosti.

Jan Lipavský

Domov

Lipavský oznámil, že Česko bude kandidovat do Rady bezpečnosti OSN

Česko chce za osm let kandidovat na nestálé členství v Radě bezpečnosti OSN pro roky 2032 a 2033. Jde o jeden ze závěrů úterní schůzky nejvyšších ústavních činitelů, sdělil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) na sociální síti. Záměr konzultoval s premiérem Petrem Fialou (ODS) a prezidentem Petrem Pavlem.

Josep Borrell a Jan Lipavský

Lipavský v rozhovoru: Čína profituje ze slábnoucího vlivu Ruska

Domov

Jan Lipavský poskytl rozhovor deníku South China Morning Post, v němž apeloval na to, aby Evropa mnohem více spoléhala na spolupráci se Spojenými státy americkými, nikoliv s Čínou. Peking podle ministra zahraničí benefituje ze slábnoucí pozice Ruska ve světě.

Robert Fico

Fico vzkázal Pavlovi a Lipavskému, aby se nevměšovali

Svět

Předseda slovenské opoziční strany Smer-SD a bývalý premiér Robert Fico vyzval českého prezidenta Petra Pavla a ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), aby se nevměšovali do vnitřních záležitostí Slovenska. Fico zároveň opět zaútočil na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Jan Lipavský

Čeští politici vnímají Finsko jako silného spojence v rámci NATO

Domov

Za historickou chvíli pro bezpečnost Evropy označil dnes finský vstup do Severoatlantické aliance český premiér Petr Fiala. Ministr zahraničí Jan Lipavský novinářům v bruselské centrále aliance řekl, že ruská agrese na Ukrajině skandinávské zemi ukázala, že neutralita jí bezpečnost nepřinese. Finsko podle něj bude silným spojencem a jeho členství v NATO může prospět jak Helsinkám, tak celé Evropě.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.