L-39 Albatros

Ilustrační foto

Operace Jarní štít: Turecká armáda sestřelila nad Sýrií vojenský letoun české výroby

Turecké vzdušné síly dnes na severozápadě Sýrie sestřelily vojenský letoun L-39 syrských vládních jednotek, který byl vyroben v Česku. S odvoláním na turecké ministerstvo obrany o tom informovala agentura AFP. Jedná se o třetí syrské letadlo, které turecké letectvo sestřelilo od neděle, kdy Ankara proti silám syrského prezidenta Bašára Asada spustila vojenskou ofenzivu.

letectví

Zřícení letadla L-39 v Rusku: Piloti neměli šanci přežít

Svět

Ruské ministerstvo obrany dnes potvrdilo smrt obou pilotů, kteří se ve čtvrtek s cvičným letounem L-39 Albatros zřítili do Azovského moře. Podle mluvčího ministerstva byly části těl pilotů nalezeny nedaleko místa, kam stroj do moře dopadl. Pozůstatky pilotů byly z moře vyzdviženy.

letectví

Na Slovensku se zřítilo armádní letadlo, nikdo nezemřel

Svět

Na středním Slovensku se dnes odpoledne zřítilo cvičné vojenské letadlo L-39. ČTK to bez bližších podrobností sdělila mluvčí ministerstva obrany Danka Capáková. List Denník N s odvoláním na generální štáb armády napsal, že na palubě stroje byli dva piloti, kteří se stihli katapultovat.

Aktuálně se děje

2. dubna 2026 8:33

Otočilo se jí koleno. Veroniku Žilkovou potkal úraz na lyžích

Není žádným tajemstvím, že Veronika Žilková moc neumí sedět doma na zadku. Tentokrát se jí to ale svým způsobem vymstilo. Vyrazila si totiž na lyže, kde se podle vlastních slov srazila se snowboardistou. Část těla známé herečky to nepříjemně odnesla. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy