Petr Pavel

Eva Pavlová a Petr Pavel

Zklamaná Eva Pavlová. Prezident prozradil, co se dotklo první dámy

Eva Pavlová je jako první dáma velmi aktivní, přesto se před několika týdny stala pro mnoho občanů terčem. Jak už to tak někdy bývá, důvodem byly peníze. Prezident Petr Pavel nyní prozradil, že jeho manželka byla zklamaná z toho, co se kolem její osoby rozpoutalo. 

Petr Pavel

Petr Pavel v příští StarDance? Prezident překvapil v debatě s občany

Revue

Třináctá řada StarDance je v plném proudu, přičemž televizní diváci věří, že rozhodně není poslední. Letos mají v desetičlenné sestavě převahu herci, ačkoliv jeden z nich naposledy vypadl. Tvůrci ale možná přemýšlejí nad hvězdnými účastníky z jiných oborů. Třeba by se mohl zúčastnit i jeden z vysoce postavených politiků. 

Petr Pavel

Donald Trump jako odpudivá lidská bytost, řekl Petr Pavel. Teď je ve složité situaci

Domov

Výsledek amerických voleb by mohl mít vliv na vztahy mezi Českem a USA, zejména kvůli postojům některých lidí v okolí českého prezidenta. Petr Pavel, ještě jako prezidentský kandidát, označil Donalda Trumpa za „odpudivou lidskou bytost“ a prohlásil, že by mu nikdy nepodal ruku. Tato slova by mohla komplikovat diplomacii mezi oběma zeměmi.

Petr Pavel a Eva Pavlová

Eva Pavlová a reakce Čechů: Pane prezidente, opravdu si myslíte, že náhrady pro vaši paní jsou fér?

NÁZOROVÝ MONITOR - Poslední dny se v české společnosti čile debatuje o náhradě pro první dámu, což vyvolalo různé spekulace a reakce. My se zaměřili na ty kritické. Právě absence jakéhokoli vyjádření ze strany paní prezidentové vzbuzuje mezi veřejností otázky. Jakmile se kauza dostala na světlo, mohlo rychlé vysvětlení situaci uklidnit. Namísto toho ale přetrvává ticho, které někteří interpretují jako zbytečné oddalování jasného stanoviska.

Petr Pavel a Eva Pavlová

Petr Pavel se poprvé vyjádřil k otázce sto tisíc korun měsíčně pro první dámu

Domov

Prezident Petr Pavel se v úterý zapojil do vyhrocené debaty kolem návrhu, který by první dámě přiklepl měsíční náhrady ve výši 95 250 korun na reprezentační výdaje. Pavel tvrdí, že chtěl napravit zejména neférovou situaci, kdy manželce prezidenta není hrazeno zdravotní a sociální pojištění a zároveň se jí roky v této pozici nezapočítávají do důchodu.  

Prezident Petr Pavel jmenoval za účasti premiéra dva nové členy vlády

Česko má opět kompletní vládu. Pavel jmenoval nové ministry

Domov

Prezident Petr Pavel v úterý jmenoval dva nové členy vlády na Pražském hradě. Lukáš Vlček, dosavadní poslanec, převzal ministerstvo průmyslu a obchodu po Josefu Síkelovi, který byl nominován na pozici eurokomisaře. Novým ministrem pro místní rozvoj se stal Petr Kulhánek, který dříve působil jako hejtman Karlovarského kraje a nahrazuje Ivana Bartoše, předsedu Pirátů, který byl odvolán.

Petr Fiala

Fialovu vládu čeká éra bez Pirátů. Pavel chce mít v pátek jasno

Domov

O personálních změnách ve Fialově vládě po odchodu Pirátů by mělo být jasno do konce pracovního týdne. Naznačil to dnes prezident Petr Pavel. Jedna z kandidátek na uvolněný post ministra pro místní rozvoj však ve středu oznámila, že se nechystá přijmout roli v kabinetu. 

Povodně v Praze 2024

Domov

Povodně jako budíček? Česko a Polsko budou jednat

Česko a Polsko chtějí po ničivých povodních v předchozím průběhu měsíce jednat o lepší ochraně společného pohraničí před velkou vodou. Zúčastnit by se měli oba prezidenti. Petr Pavel v pondělí zmínil nedávnou přírodní katastrofu 

Petr Pavel

Petr Pavel navštívil povodněmi zasažený Moravskoslezský kraj

Domov

Do Bohumína na Karvinsku dnes zavítal prezident Petr Pavel. Slezské město bylo o víkendu silně zasaženo povodní, a od té doby je jeho velká část bez elektřiny. Prezidentův mluvčí Vojtěch Šeliga uvedl, že Pavel se rozhodl navštívit postižené oblasti.

Aktuálně se děje

25. září 2026 13:16

Nové informace k vyšetřování útoku na Soukupa. Podnikatel nebude spokojený

Jaromír Soukup už pěkných pár týdnů spoléhá na středočeské policisty, kteří vyšetřují srpnové napadení, po němž skončil v nemocnici, kde se musel podrobit několika operacím. Vyšetřovatelé případu ho ale stále nemohli uklidnit zprávou, že pachatele dopadli. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Voda, ilustrační fotografie

Ve vodě ve Středočeském kraji objevili olovo. Tisíce lidí ji nesmí pít ani z ní vařit

Středočeské vodárny podaly trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nálezu nadlimitní koncentrace olova v pitné vodě. Nebezpečná látka byla objevena při kontrolních odběrech ve vodojemu v Odoleně Vodě. Lidé v zasažených lokalitách nesmějí vodu z vodovodu používat k pití ani k vaření. Omezení spotřeby by mohlo podle odhadů vodohospodářů trvat v lepším případě několik dnů.