TOP 09 a Starostové

Demonstrace proti Babišovi na Letné

Milion chvilek pro demokracii chce vítězství opozice ve volbách. Chce to ovšem i opozice?

Spolek Milion chvilek pro demokracii přišel s novým plánem, jak porazit Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Místo na demonstrace na Letné se spolek hodlá vypravit do regionů a pomocí "Štafety pro demokracii", tříměsíčního maratonu diskuzí a protestních akcí docílit vítězství opozice v letošních krajských volbách, a pomoci i jejímu vítězství ve volbách do sněmovny v roce 2021.

Volby

Státní volební komise u vylosovala stranám čísla pro eurovolby

Domov

Vládní hnutí ANO 2011 bude ve volbách do Evropského parlamentu kandidovat s číslem 30, ČSSD má sedmičku. ODS dostala pětku, komunisté devítku. Starostové s TOP 09 obdrželi číslo 26, Piráti 27 a SPD 28. KDU-ČSL má číslo 39. Volební čísla dnes stranám vylosovala Státní volební komise všem 40 seskupením, která se do voleb přihlásila.

Miroslava Němcová /ODS/

Poslanci se pohádali hned na prvním zasedání Sněmovny, přeli se hlavně o výbory

Domov

Praha - Poslanci se při dnešní ustavující schůzi přeli o to, kolik členů bude mít mandátový a imunitní výbor. Komunisté navrhli 13 členů jako průměr minulých volebních období, jak uvedl předseda jejich frakce Pavel Kováčik. Podle sociálních demokratů by měl mít výbor 15 členů jako v minulém volebním období. V obou variantách by se podle poměrného zastoupení nedostalo členství pro zástupce TOP 09 a Starostů.

Aktuálně se děje

23. listopadu 2025 18:07

Nic nezdržuju, říká Babiš. Naznačil, kdy by prezident mohl jmenovat vládu

Nová česká vláda by podle pravděpodobného příštího premiéra Andreje Babiše (ANO) měla vzniknout do poloviny prosince. Babiš to naznačil v pravidelném videu, které zveřejnil v neděli dopoledne. Předseda hnutí, které zvítězilo v říjnových sněmovních volbách, je na tom prý domluvený s prezidentem Petrem Pavlem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy