Veronika Vrecionová

Veronika Vrecionová (ODS)

Řízný dopis: Babiš hází vinu na farmářské trhy, manipuluje s fotkami

Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) by podle europoslankyně ODS Veroniky Vrecionové neměl viníky vlastního selhání během epidemie koronaviru hledat na farmářských trzích. Neměl by ani fotografie z nich používat k dokazování teze o geniálním vůdci, ale neposlušném národu. Vrecionová to dnes uvedla v otevřeném dopise Babišovi.

Veronika Vrecionová (ODS)

"Kleptokracie v Česku." Europarlament chystá rezoluci o Babišovi, říká Vrecionová

Domov

Poslanci Evropského parlamentu (EP) již nepochybují, že český premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů, mluví spíš o tom, že pro vlastní zájmy své postavení zneužívá. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) to vyplývá z debat europoslanců při přípravách rezoluce na téma Babišova střetu zájmů. Vrecionová dnes novinářům ve Sněmovně řekla, že v Bruselu po nedávné misi předsedkyně výboru pro rozpočtovou kontrolu Hohlmeierové v Česku se mluví o tom, že v republice panuje "systémová kleptokracie".

Veronika Vrecionová (ODS)

Veronika Vrecionová: Kauza Babiš je pozůstatkem socialistického zemědělství v naší zemi

Domov

Právě probíhající audit bruselských úředníků, kteří v ČR prověřují oprávněnost dotací, které dostávaly z peněz daňových poplatníků firmu Holdingu Agrofert, je veřejnou ostudou naší země v rámci EU. K té by přitom nemuselo dojít, kdyby byly v naší v minulosti nastaveny takové podmínky pro čerpání finančních prostředků pro zemědělce, které neprodlužují a nepodporují existenci postsocialistických podniků, vzniklých v procesu kolektivizace v polovině minulého století. „Socialistická JZD se měla zrušit hned po roce 1989., říká v komentáři pro Globe24.cz poslankyně za ODS Veronika Vrecionová.

Veronika Vrecionová (ODS)

Domov

Veronika Vrecionová: Babišův předvánoční dárek nejen pro naše zemědělce

"Oprávněnost čerpání zemědělských dotací holdingem Agrofert, kterou bude hned na počátku příštího roku prověřovat audit inspektorů z EU, může mít nakonec i pozitivní konec. Pokud auditoři skutečně důkladně prověří, za jakých podmínek Agrofert bruselské peníze inkasoval, dojdou s velkou pravděpodobností k závěru, že firmy typu Agrofert na dotace nárok nemají," píše v komentáři, který má k dispozici server Globe24.cz, poslankyně za ODS Veronika Vrecionová.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy