Vít Rakušan

Vít Rakušan

Rakušan si prosadil změny v zákoně o zbraních, vláda novelu schválila

Domov

Vláda ve středu schválila novelu zákona o zbraních, která urychlí začátek platnosti dvou zásadních opatření obsažených v novém zákoně o zbraních. Jde o povinnost hlásit podezřelé transakce a větší pravomoci pro policii v otázce zajištění zbraní. Změny by mohly platit už od letošního července.

Andrej Babiš

Babiš sepsul migrační pakt EU. Fialu a Rakušana obvinil ze zrady na Česku

Domov

Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší zradu v novodobých českých dějinách, ze které obvinil premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Dohoda podle Babiše obsahuje skryté uprchlické kvóty a zavazuje země k přijímání migrantů z afrických či blízkovýchodních zemí. 

Vít Rakušan

Svět

Rakušan naznačil, že policie na jaře zveřejní další informace ke střelbě na FF UK

Policie by během května mohla zveřejnit další informace k tragické prosincové střelbě v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kterou nepřežilo čtrnáct lidí. V nedělním vydání diskuzního pořadu Za pět minut dvanáct to na televizi Nova řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Veřejnost například stále nezná motiv útočníka.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Domov

Poslanci řeší návrh na zavedení korespondenční volby

Korespondenční volba nepředstavuje revoluční akt, prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na středečním sněmovním jednání, kde se řeší návrh vládní koalice na její zavedení. Jiného názoru je opozice v čele s Andrejem Babišem (ANO). Podle expremiéra by Češi žijící v zahraničí měli jezdit odevzdat hlas ve volbách do Česka.

Vít Rakušan

Domov

Policie zvládla komunikaci, hájí Rakušan její postup při střelbě na FF UK

Policie a ministerstvo vnitra úspěšně zvládly komunikaci v krizové situaci po tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na tiskové konferenci to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Policie podle úřadu vnitřní kontroly nepochybila, úřad ale doporučil zlepšit krizovou komunikaci pro případ podobné události v budoucnosti.

Ilustrační foto

Rakušan požádal města, aby zrušila silvestrovský ohňostroj

Domov

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes vyzval starosty i veřejnost, aby se oslavy konce letošního roku obešly bez tradičních ohňostrojů. V dopise, který adresoval vedením měst, uvedl jako důvod dva násilné činy, k nimž během prosince došlo v Praze.

Vít Rakušan

Rakušan se zastal policie v případu vraždy v Klánovickém lese

Domov

Policisté v uplynulých dvou dnech pročesávali v souvislosti s páteční dvojnásobnou vraždou Klánovický les a hledali cokoliv, co by mělo něco společného s případem. Mezitím se na sociálních sítích začaly šířit dezinformace o tom, že totožnost pachatele je policistům známá. Reagovat musel i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Agrofert

Domov

Agrofert podává žalobu na ministra vnitra Rakušana

Holding Agrofert, vlastněný svěřenskými fondy bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), podal žalobu na předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli jeho výrokům o odposlouchávání telefonů.

Češi slaví na Národní třídě státní svátek 17. listopadu. (17.11.2022)

Česko si připomíná události 17. listopadu, politici nechybí na Národní třídě

Domov

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš kritizoval její údajnou privatizaci současnou vládní garniturou.

Vít Rakušan (STAN)

Rakušan naznačil možnost prodloužení kontrol na hranici se Slovenskem

Domov

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) naznačil možnost prodloužení namátkových kontrol na česko-slovenské hranici, které byly zavedeny kvůli migraci. Rakušan také uvedl, že očekává, že Německo prodlouží prověrky na hranici s Českem o dva měsíce. Toto prodloužení kontrol by však bylo spíše politickým rozhodnutím, neboť tranzitní migrace do země objektivně poklesla.

Pavel Blažek

Blažek podal kompetenční žalobu na Rakušana

Domov

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal kompetenční žalobu na ministra vnitra Víta Rakušana. Uvedl to server Česká justice, podle kterého jde o spor zaměřený na to, kterému ze služebních funkcionářů náleží pravomoc rozhodovat v záležitostech služebního poměru v případě přechodu příslušníků mezi jednotlivými bezpečnostními sbory.

Vít Rakušan

Ani v Česku nebudou přírodní požáry ničím neobvyklé, upozornil Rakušan

Domov

Nejen v Evropě, ale i v Česku nebudou rozsáhlé požáry v přírodě ničím neobvyklým, zdůraznil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) u příležitosti ročního výročí požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči musí modernizovat postupy i techniku kvůli lesním požárům, osvědčilo se především hašení ze vzduchu.

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy