Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Společnost CME, která vlastní televizi Nova, zvýšila zisk

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: TV Nova

Hamilton (Bermudy)/Praha - Společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, v pololetí zvýšila provozní zisk OIBDA o 18 procent na 70,7 milionu dolarů. V ČR ale zisk OIBDA klesl o šest procent na 33,2 milionu dolarů.

OIBDA je provozní zisk před odpisy a amortizací. Dosažený výsledek nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů. V samotném druhém čtvrtletí zisk OIBDA vzrostl o 12 procent na 53,6 milionu dolarů. To je lepší výsledek, než čekali analytici, kteří ho odhadovali na 49,2 milionu USD.

Celkové výnosy v pololetí vzrostly o více než tři procenta na 304,2 milionu dolarů (7,5 miliardy Kč). V České republice se výnosy zvýšily jen o necelé procento na 89,5 milionu dolarů.

"Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti," uvedl jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

Témata:  CME TV Nova

Související

Aktuálně se děje

15. dubna 2026 20:43

Letošní StarDance bude tou poslední? Změna financování ČT může pohřbít i další populární soutěž

Návrh ministra Oty Klempíře na zásadní změnu ve financování České televize a Českého rozhlasu vyvolal vlnu diskusí mezi odborníky i veřejností. Koalice totiž v úterý představila plán na úplné zrušení koncesionářských poplatků a jejich nahrazení přímými platbami ze státního rozpočtu. Tento krok by pro obě instituce znamenal nejen ztrátu finanční autonomie, ale také citelný zásah do jejich celkových rozpočtů, které by se podle nového modelu měly výrazně ztenčit.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpovi na burzách nevěří, přesto panuje mírný optimismus

Akciové trhy v Asii dnes mírně rostou, zatímco ropa odmazává svůj předchozí dnešní cenový nárůst. Předchozí ztráty maže i zlato. To svědčí o tom, že burzy příliš nevěří tomu, že Spojené státy zítra skutečně podniknou fatální úder na Írán. Americký prezident Donald Trump o víkendu Teheránu nebývale ostře a expresivně pohrozil, že pokud nedojde k otevření Hormuzského průlivu, USA zničí i jeho klíčové cíle, včetně civilních, jako jsou elektrárny či mosty, a že v zemi „rozbombardují úplně všechno“.