TV Nova

Česká televize

Nova i Prima nepřijaly návrh ČT na společné prezidentské předvolební debaty

Kultura

TV Nova odmítla návrh České televize na společné uspořádání debaty prezidentských kandidátů. Zdůvodnila to odlišnými dramaturgickými přístupy. Nova to dnes uvedla ve vyjádření pro ČTK. Česká televize nabídla Nově a Primě uspořádat společnou Národní prezidentskou debatu. Prima reagovala tak, že zatím dál připravuje vlastní diskuse kandidátů.

Česká televize

ČT nabídla Nově a Primě společné debaty kandidátů před volbou prezidenta

Domov

Česká televize (ČT) nabídla komerčním televizím Nova a Prima uspořádání společné Národní prezidentské debaty, a to před prvním i druhým kolem voleb. Chce tak veřejnosti zajistit co nejrovnější přístup k informacím o kandidátech, kteří se budou o hlasy voličů ucházet. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Nova uvedla, že návrh posoudí. Vyjádření Primy ČTK zjišťuje.

Ilustrační foto

Zdravotní sestra Marešová se obrátila na Ústavní soud ve sporu s TV Nova

Domov

Zdravotní sestra Věra Marešová se obrátila na Ústavní soud (ÚS) ve sporu o odškodnění s TV Nova. Za informování televize o jejím případu vysoudila 1,2 milionu korun, nárokovala ale vyšší částku, konkrétně 12 milionů. Dovolání Marešové letos zamítl Nejvyšší soud. Ústavní stížnost, jejíž podání je patrné z justiční databáze, znamená poslední šanci na změnu verdiktu.

TV Nova

Domov

Nova míří do rukou miliardáře Kellnera, obchod posvětila EU

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera může převzít mediální společnost Central European Media Enterprises (CME). Oznámila to dnes Evropská komise. Transakce by měla být dokončena 13. října, dodala CME na svých internetových stránkách.

Česká televize

Nejsledovanější pořady na Štědrý den? Novou pohádku si nenechalo ujít 2,5 milionu diváků

Kultura

Premiérovou štědrovečerní pohádku Princezna a půl království sledovalo v České televizi 2,46 milionu diváků starších 15 let, tedy 62,4 procenta těch, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Snímek režiséra Karla Janáka se tak stal nejsledovanějším pořadem dne. Prvních devět příček sledovanosti obsadily pořady ČT, desátým byl film Pretty Woman na TV Nova.

Logo TV Nova

TV Nova má Marešové zaplatit milion korun. Zdravotní sestra zvažuje odvolání

Domov

Zdravotní sestra Věra Marešová, které má televize Nova podle rozsudku zaplatil milion korun kvůli reportážím o jejím trestním stíhání, zvažuje, že se proti rozhodnutí odvolá. Mimo jiné chce, aby mělo přiznané zadostiučinění preventivní funkci. Na dotaz ČTK to uvedl její právní zástupce Jan Poláček. Dodal, že se Marešová rozhodne poté, co obdrží písemné odůvodnění rozsudku. Televize má ženě platit odškodnění kvůli tomu, že ve článcích a reportážích nerespektovala presumpci neviny.

Ilustrační fotografie

Marešová vyhrála soud. TV Nova má zdravotní sestře zaplatit milion korun

Domov

TV Nova má zdravotní sestře Věře Marešové zaplatit milion korun za reportáže a články, ve kterých novináři nerespektovali presupmci neviny. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 5, ČTK to sdělila mluvčí soudu Markéta Fikoczková. Rozsudek není pravomocný. Televize se o dalším postupu rozhodne, až dostane rozsudek písemně. Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici a později byla viny zproštěna. Žena žaluje i další vydavatelství. O rozhodnutí dnes informoval server Seznam Zprávy.

Ilustrační foto

Byznys

TV Nova mění majitele. Kellnerova PPF podepsala dohodu o převzetí CME

Skupina PPF prostřednictvím dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. PPF to dnes sdělila ČTK. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí.

StarDance

Lesk a bída českých show: Tvoje tvář dostává facky, ze kterých se nevzpamatuje

Kultura Komentář

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Český divák překvapil. Plebejec, milovník Ordinací a Ulic, případně soudkyň Barbar a šarlatánů Plamínků či Joland dal přednost zdánlivě vyšší kultuře. Tu tento podzim reprezentuje už devátá řada taneční soutěže StarDance. Soutěž i svým třetím dílem na hlavu porazila dosavadního hegemona televizní zábavy – pátou řadu megalomanské „Tváře“ na Nově.

Lubomír Zaorálek /ČSSD/

Předvolební duel Babiše se Zaorálkem možná porušil zákon

Domov

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila řízení o přestupku s provozovatelem televize Nova. Důvodem je možné porušení vysílacího zákona tím, že televize před parlamentními volbami odvysílala pořad, který poskytl pouze prostor zástupcům dvou stran. Šlo o pořad Nova Duel, ve kterém 19. října vystoupili volební lídři hnutí ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek. Volby se konaly následující dva dny. O odvysílání pořadu také rozhodoval pražský městský soud. Vyjádření televize ČTK shání.

TV Nova

Češi se vzbouřili proti TV Nova: Měli by vás zrušit, zuří

Domov

Praha - Pořádnou bouři nevole vyvolala reportáž televize Nova, která byla odvysílána poslední dubnový večer. Jeden z diváků do televize poslal video, na kterém policista na služební motorce veze malé dítě. Podle reportáže TV Nova to však bylo nebezpečné a nezodpovědné. Video proto předala polici k prošetření. A to diváky pěkně namíchlo.

Logo TV Nova

Ústavní soud se zastal Novy, zrušil pokutu a zdůraznil svobodu projevu

Domov

Praha - Ústavní soud (ÚS) zrušil pokutu 200 tisíc korun, kterou dostala televize Nova za reportáž o vhodném a nevhodném oblečení do kostela v době letních veder. Soudce ve verdiktu zmínil termín "infotainment", což je žurnalistická forma, jejímž cílem je nejen informovat, ale i pobavit.

Moderátor debatu se Zemanem nezvládl, současný prezident přesvědčil nejednoho nerozhodnutého voliče

Komentář: Zeman ovládl první debatu, rozdrtil v ní rozpačitého Korantenga

Domov Komentář

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Prezident Miloš Zeman vstoupil do první debaty před druhým kolem prezidentského klání a totálně ji ovládl. Jeho soupeřem nebyl Jiří Drahoš, ale moderátor Rey Koranteng. Toho Zeman vyškolil jak malého kluka. Pomyslnou tečkou Zemanovy převahy byl následně film Slunce seno a pár facek jeho stoupence Zdeňka Trošky.

Zpravodajské vozidlo TV Nova

TV Nova jde do prodeje? Zájem má Čína i Penta

Byznys

Praha - Čínská energetická a investiční skupina CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta Investments chtějí koupit podíl firmy Time Warner ve společnosti Central European Media Enterprises (CME). Ta vlastní televizi Nova.

Ivan Bartoš, Autor: Jori Bertel

Piráti si stěžují vysílací radě kvůli duelu Zaorálek-Babiš na Nově

Domov

Praha - Česká pirátská strana se obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli předvolební diskusi mezi lídry ČSSD a ANO Lubomírem Zaorálkem a Andrejem Babišem v televizi Nova. Piráti navrhují buď přidat k předákům dvou nejsilnějších stran další diskutující, nebo poskytnout v hlavním vysílacím čase prostor i jiným kandidujícím uskupením.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy