Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zásadní změna na Nově. S vrcholnými politiky bude nově mluvit žena

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Nova rozhodla o zásadní personální změně v hlavní politické debatě, kterou před časem jako poslední z velkých televizí zařadila do programu. Dosud ji moderoval Martin Čermák, jehož od příštího víkendu nahradí žena. 

Nova zařadila vlastní politickou diskuzi do vysílání v roce 2023 jako poslední z velkých televizí. Stalo se tak po sedmnácti letech, kdy žádný takový pořad v programu neměla. Začala tak opět konkurovat České televizi s jejími Otázkami Václava Moravce a Primě s její Partií. 

Moderátorem pořadu byl od jeho začátku Martin Čermák, jehož televizní diváci znají z Televizních novin, kde se bude objevovat i nadále. "Martin rozhodně patří k nejvýraznějším osobnostem našeho zpravodajství. Na tom se nic nemění. Patří mu velký dík za profesionalitu a energii, kterou do pořadu Za pět minut dvanáct vložil," uvedl ředitel zpravodajství a publicistiky Kamil Houska.

V diskuzním pořadu nahradí Čermáka politická reportérka a moderátorka Bára Divišová, která je s politiky pracovně v pravidelném kontaktu. Houska ji označil za respektovanou novinářkou, která dlouhodobě prokazuje své moderátorské schopnosti. 

Divišová sdělila, že si váží projevené důvěry a nové příležitosti na nově. "Vnímám to jako obrovskou profesní výzvu, která s sebou ovšem nese i odpovědnost navázat na vysoký standard, který dlouhodobě utvářel kolega Martin Čermák," nechala se slyšet. 

Témata:  TV Nova

Související

Aktuálně se děje

11. června 2026 13:58

Nevěřila by, že to někdy řekne. Michaela Nosková dojala fanoušky

Michaela Nosková toho v životě zažila už opravdu hodně, což fanouškům připomněla na sociální síti, kde aktuálně zveřejnila velkou zpověď. Prozradila v ní, jak se momentálně cítí. Příznivci si tak mohou společně s ní oddechnout. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy