Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Spotřebitelské ceny v Německu meziročně vzrostly

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Spolkový statistický úřad dnes ve své konečné zprávě uvedl, že spotřebitelské ceny v Německu v září podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziročně stouply o 0,5 procenta.

Tempo jejich růstu tak bylo nejprudší od loňského května. Podle německé metodiky výpočtu se spotřebitelské ceny zvýšily dokonce o 0,7 procenta. K růstu přispěly například ceny alkoholických nápojů a tabáku, které stouply o 2,4 procenta.

Podle rychlého odhadu statistického úřadu Eurostat z konce minulého měsíce meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících euro v září zrychlilo na 0,4 procenta ze srpnových 0,2 procenta.

Cílem Evropské centrální banky (ECB) přitom je, aby se meziroční tempo růstu spotřebitelských cen pohybovalo těsně pod dvěma procenty.

Témata:  Německo inflace ekonomika

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

29. května 2026 5:00

Počasí na začátku meteorologického léta přinese i bouřky

Evidentní změnu už má přinést víkendové počasí. Bude sice nadále teplo, ale očekávají se i srážky. Pršet by pak mělo i v příštím týdnu, to nejvíce deště přinesou bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.