Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sobotka podpořil zvyšování platů v České poště

Česká pošta, ilustrační fotografie
Česká pošta, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podporuje zvyšování platů v České poště v příštích letech a nediví se, že její zaměstnanci nejsou spokojení.

Novinářům to řekl po dnešním bilančním jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Se zástupci odborářů, kteří vyhlásili na 19. prosince dvouhodinovou výstražnou stávku, ale i zbývajících odborových organizací a zástupci vnitra by chtěl problém řešit v pátek.

Pošta se před třemi týdny dohodla s většinou odborových organizací, že navýší od dubna tarifní mzdy pracovníků v provozu o 2,6 procenta, tedy v průměru asi o 550 korun. Tři menší odborové svazy požadují zvýšení mezd o 2500 korun měsíčně. Protestu by se mělo zúčastnit kolem 6000 lidí.

Sobotka dnes řekl, že řada ze zaměstnanců České pošty se zvlášť před vánočními svátky cítí přetížena, navíc musí například nabízet finanční produkty. "Nedivím se jim, jestliže se řadu let za minulých vlád na poštu kašlalo," uvedl. V České poště se podle něj od roku 2008 do roku 2014 nezvedaly tarifní mzdy. "Jsem rád, že poprvé se začaly zvyšovat za naší vlády, v roce 2015 i 2016," uvedl.

Témata:  Bohuslav Sobotka Česká pošta mzdy

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

29. května 2026 5:00

Počasí na začátku meteorologického léta přinese i bouřky

Evidentní změnu už má přinést víkendové počasí. Bude sice nadále teplo, ale očekávají se i srážky. Pršet by pak mělo i v příštím týdnu, to nejvíce deště přinesou bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.