Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zisk Airbusu se v loňském roce propadl o 63 procent

Airbus
Airbus
Foto: Airbus.com

Toulouse - Čistý zisk Airbusu se loni propadl o 63 procent na 995 milionů eur (necelých 27 miliard Kč). Evropskému výrobci letadel dělá dlouhobě problémy projekt vojenského letadla A400M.

Celkové tržby společnosti nicméně stouply o tři procenta na 66,5 miliardy eur. Společnost Airbus kvůli projektu A400M zaúčtovala nové mimořádné náklady v objemu 1,2 miliardy eur.

Firma nyní plánuje nové rozhovory s evropskými zeměmi, které si letouny A400M objednaly, aby omezila další finanční ztráty, napsala agentura Reuters.

Airbus již v lednu oznámil, že loni zvýšil dodávky zákazníkům o osm procent na rekordních 688 letounů. Pátým rokem po sobě ale zaostal za svým americkým konkurentem Boeing, který dodal klientům o 60 strojů více.

Témata:  Airbus Airbus A400M letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

6. března 2026 14:54

Konec příběhu zapeklitého dědictví. Jiří Krampol to notářce neusnadnil

Tajenka kolem dědictví po Jiřím Krampolovi je zřejmě konečně rozluštěna. Náročné pátrání, pro které se rozhodla notářka, přineslo ovoce. Kde se vzal příbuzný slavného herce, jenž by nakonec mohl dědit? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.