reklama

Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel po očištění o sezónní vlivy zvýšily v únoru reálně o 0,9 %. Tržby za potraviny vzrostly o 1,3 %, za nepotravinářské zboží o 0,9 %, naopak za pohonné hmoty klesly o 1,0 %.

Meziročně se maloobchodní tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, v tom za nepotravinářské zboží vzrostly o 6,7 %, za pohonné hmoty o 4,3 % a za potraviny o 2,1 %. Vývoj tržeb byl ovlivněn rozdílným počtem dní. Únor 2017 byl o jeden den kratší a měl o jeden pracovní den méně než únor 2016.

Meziročně se maloobchodní tržby bez očištění zvýšily o 0,6 %, přičemž za nepotravinářské zboží vzrostly o 2,7 %, zatímco za pohonné hmoty a potraviny klesly (o 2,2 %, resp. o 1,1 %).

V podrobnějším členění nejvyšší růst zaznamenal internetový a zásilkový prodej (o 19,5 %), informuje czso.cz. Tržby rostly rovněž ve specializovaných prodejnách s oděvy a obuví (o 6,7 %), s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (o 3,9 %) a s počítačovým a komunikačním zařízením (o 1,7 %).

Naopak v prodejnách s farmaceutickým, zdravotnickým a kosmetickým zbožím tržby klesly o 1,6 % a s výrobky pro domácnost o 1,2 %. Ve specializovaných prodejnách potravin se tržby snížily o 2,2 % a v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin o 1,1 %.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama