Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O Netflix není zájem? Televize získala v prvním čtvrtletí méně předplatitelů, než čekala

televize
televize
Foto: David Trlica, Globe24.cz

New York - Internetová televize Netflix získala v prvním čtvrtletí 4,95 milionu nových předplatitelů. Je to méně, než původně čekala.

Příjmy a čistý zisk však vzrostly a firma dodala, že očekává, že počet jejích předplatitelů překoná již tento týden důležitou hranici 100 milionů.

Sama firma čekala, že se jí v prvním čtvrtletí podaří získat 5,2 milionu nových předplatitelů. Nižší počet předplatitelů podle firmy zřejmě způsobilo přesunutí vysílání některých oblíbených pořadů až na druhé čtvrtletí. Na konci března měla ve zhruba 190 zemích světa 98,7 milionu předplatitelů.

Příjmy společnosti se ve čtvrtletí zvýšily o 34,7 procenta na 2,64 miliardy USD (66,1 miliardy Kč). Čistý zisk vzrostl na 178 milionů USD z loňských srovnatelných 28 milionů USD.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, poté do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska.

Témata:  USA Netflix internet televize

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 14:49

Nové varování kvůli horkému počasí. Ještě nás přitom ani nezasáhlo

Meteorologové ve čtvrtek znovu varovali před vysokými a velmi vysokými teplotami. V pátek a sobotu mohou odpolední maxima místy překročit 34 stupňů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.