Netflix

Netflix

Netflix ve třetím čtvrtletí zastavil odliv předplatitelů, akcie prudce posílily

Byznys

Čistý zisk provozovatele americké streamovací služby Netflix ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o čtyři procenta na 1,4 miliardy dolarů (35 miliard Kč). Firma ale zvýšila tržby a zastavila úbytek předplatitelů, na což její akcie zareagovaly prudkým růstem. Firma výsledky zveřejnila v úterním oznámení akcionářům.

Disney+

Disney předstihl v počtu předplatitelů streamovacích služeb televizi Netflix

Technika

Mediální a filmová společnost Walt Disney předstihla v počtu předplatitelů streamovacích služeb internetovou televizi Netflix. S odvoláním na údaje obou amerických podniků o tom informovala agentura Reuters. Disney ve středu oznámila, že začátkem července měla u svých streamovacích služeb 221,1 milionu předplatitelů. Netflix už dříve uvedl, že měl na konci června 220,7 milionu předplatitelů.

Netflix

Netflix má problémy. Poprvé za více než deset let mu klesl počet předplatitelů, zvažuje předplatné s reklamou

Byznys

Americké internetové televizi Netflix klesl poprvé za více než deset let celosvětový počet předplatitelů. Akcie firmy v reakci na zprávu klesají o více než čtvrtinu, protože investoři se obávají, že průkopník streamovacích služeb má své nejlepší časy možná již za sebou, uvedla agentura AP. Další pokles čeká firma i v druhém čtvrtletí.

Kino, ilustrační foto

Svět

Netflix překvapil, míří do kin. Pronajal si tradiční prostor v New Yorku

Streamovací služba Netflix začíná provozovat své první kino. Provozovatel služby v pondělí oznámil, že se dohodl na dlouhodobém pronájmu podniku Paris v New Yorku, který tak zůstává jediným "jednoplátnovým" kinem tohoto města. Netflix bude prostor využívat pro premiéry svých filmů a další "výjimečné akce".

Ilustrační foto

Netflix naštval Poláky. Kvůli mapě ve filmu o strážci tábora smrti

Svět

Americká společnost Netflix po protestech Polska změní v dokumentárním filmu Ďábel od vedle mapy, v nichž byly nacistické vyhlazovací tábory zakresleny v současných polských hranicích. Informovala o tom agentura Reuters. Polský premiér Mateusz Morawiecki před několika dny vedení Netflixu upozornil, že mapa je chybná.

Muslimové

Muslimy pobouřil seriál od Netflix. Neuvěříte proč

Svět

Jordánští teenageři na školním výletě do skalního města Petra se v noci vykradou ven, aby mohli pít pivo, kouřit marihuanu a povídat si u ohně. Jedna dívka přitom požádá svého rozvášněného přítele, aby na ni nenaléhal. Pětidílná série Džin je prvním původním arabským seriálem od amerického placeného poskytovatele seriálů a filmů Netflix a na globální poměry není nijak zvlášť provokativní. V Jordánsku, kde měl seriál minulý týden premiéru, ale mnohé pohoršil, píše agentura AP.

televize

Netflix se stal zábavní firmou

Byznys

San Francisco - Tržní hodnota Netflixu dnes stoupla na rekordních 153 miliard dolarů (3,4 biliony Kč). Netflix tak poprvé překonal mediální gigant Walt Disney Co. a stal se největší zábavní společností na světě. Růst hodnoty Netflixu přichází v době masivního přesunu diváků z kin a od kabelové televize k internetu, uvedla agentura Reuters.

Barack Obama mluví v OSN

Svět

Obamovi chtějí mít na Netflixu vlastní pořad

Washington - Bývalý americký prezident Barack Obama podle deníku The New York Times (NYT) vyjednává se společností Netflix o tom, že by pro ni spolu se svou ženou Michelle připravoval vlastní televizní pořad.

Ilustrační foto

Útok na svobodný internet? V USA se rodí ďábelský plán

Svět

Washington - V úterý se k jednání sešla Federální komise pro komunikaci, jejíž předseda Ajit Pai prohlásil, že je načase obnovit řád na internetu. Mnozí to však vnímají jako pokus o útok na internetovou svobodu. V podstatě jde o to, že mají skončit regulace, které nutí internetové poskytovatele, aby ke všem stránkám přistupovali stejně.

Aktuálně se děje

20. června 2024 20:37

USA přednostně pošlou vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl Bílý dům

Z USA přichází zpráva, která potěší Ukrajinu. Spojené státy americké přednostně pošlou ukrajinské armádě protivzdušné střely, které potřebuje ve válce s Ruskem. Ve čtvrtek to uvedl bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy