Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecko má v plánu návrat na dluhopisové trhy

Řecko
Řecko
Foto: Pixabay

Atény - Řecká vláda se hodlá v příštím roce vrátit na dluhopisové trhy. V rozhovoru s listem Realnews to řekl premiér Alexis Tsipras.

Řecko naposledy vydalo státní dluhopisy s delší dobou splatnosti v roce 2014. Loni se dohodlo na třetím záchranném programu, v jehož rámci by mělo od mezinárodních věřitelů během tří let získat půjčky v objemu až 86 miliard eur (2,3 bilionu Kč).

Tsiprasova vláda doufá, že na schůzce ministrů financí eurozóny 24. května dokončí revizi záchranného programu, která je podmínkou pro uvolnění dalších úvěrů ve výši přes pět miliard eur.

Řekové peníze potřebují zejména na červencovou splátku dluhů Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) a Evropské centrální bance (ECB).

Témata:  Řecko dluhopisy

Související

Aktuálně se děje

6. ledna 2026 21:20

Futsalový reprezentant Jan Lištván (†37) zemřel

Český sport zasáhla smutná zpráva. V pondělí navždy odešel Jan Lištván, bývalý futsalový reprezentant a jedna z nejvýraznějších postav domácí nejvyšší soutěže posledních dvou dekád. Hráč, který se do paměti fanoušků zapsal především svou geniální levou nohou a neutuchajícím úsměvem, zemřel v pouhých 37 letech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy